iPad Pro render

iPad Pro pojawił się na nowych renderach

Jeszcze w tym roku zostanie oficjalnie zaprezentowany iPad Pro, który śladem konkurencji z Androidem na pokładzie, otrzyma spory, ponad 12-calowy wyświetlacz. Rąbka tajemnicy uchyliła nowa grafika. Przedstawia nowe urządzenie Apple’a w pełnej okazałości. O czym nas również informuje?

Wiemy już, że sercem tego tabletu najprawdopodobniej zostanie układ Apple A9X. Na pokładzie znajdzie się także miejsce dla 2 GB RAM-u, a nasze pliki będziemy mogli przechowywać w 16, 64 lub 128 GB pamięci wbudowanej. Do gier iPad Pro powinien nadać się wyśmienicie. W dodatku według ostatnich plotek będzie miał ogniwo o pojemności 11000 mAh – zobaczymy, czy w praktyce rzeczywiście zapewni długi czas pracy.

Grafika pokazuje, że urządzenie to będzie miało bardzo cienkie ramki po bokach. Oczywiście główne miejsce na froncie zajmie ekran o przekątnej zapewne 12,9 cala oraz rozdzielczości 2048 x 1536 pikseli. W aspekcie ostrości czcionek przegra z Samsungiem Galaxy Note Pro 12.2. Na dole znajdziemy przycisk Home z wbudowanym czytnikiem linii papilarnych.

Nowy serwis Tabletowo. Sprawdź oiot.pl

Zarówno z przodu, jak i z tyłu, znajdziemy aparaty nagrywające w rozdzielczości Full HD. Co ciekawe, wokół wyświetlacza mają znaleźć się aż trzy kamerki – prawdopodobnie Apple pójdzie śladem Amazonu i zapewni przestrzenny wygląd interfejsu, a także lepszą jakość wideorozmów.

Zobaczymy, kiedy Apple zaprezentuje szerszej publiczności iPada Pro. Zastanawiam się, czy Kalifronijczycy zaimplementują jakiekolwiek funkcje, aby użytkownicy mogli wykorzystać pełny potencjał tak dużego ekranu. Może zdecydują się na zastosowanie rysika i trybu Multiwindow? Choć znając życie, za cenę tego tabletu będziemy mogli kupić świetny laptop albo flagowy smartfon i hybrydę z Windowsem.

Czego oczekujecie po nowym iPadzie?