iPad Pro 2018 coraz bliżej – czekamy na pierwszy tablet Apple z wycięciem w ekranie | Tabletowo.pl

iPad Pro 2018 coraz bliżej – czekamy na pierwszy tablet Apple z wycięciem w ekranie

Dołącz do dyskusji 0

W kwietniu Euroazjatycka Komisja Gospodarcza (EEC) zatwierdziła wprowadzenie do sprzedaży w Europie i Azji nowych modeli iPhone’ów, zaś dziś ten sam organ regulacyjny certyfikował kilka innych urządzeń Apple, w tym nowe iPady, Macbooki i iMaki. Wychodzi na to, że iPad Pro 2018, czy też iPad Pro 3, jest w przygotowaniu.

Nowe urządzenia Apple ukrywają się w zestawieniach EEC pod różnymi zestawami znaków i nazw kodowych, ale nie ma większych trudności z określeniem, które z nich to tablety – dzięki danym dotyczącym tego, jakie systemy operacyjne nimi zarządzają. Nowe modele iPadów są zatem zatwierdzone pod oznaczeniami A1876, A1935, A1979, A2013 i A2014. Działają na iOS 11, więc nie są to iMaki czy MacBooki.

Prawdopodobnie przynajmniej pod dwoma symbolami ukrywają się iPady Pro 2018, nazywane też w różnych opracowaniach iPadami Pro 3. Raporty wskazują na to, że Apple rzeczywiście pracuje nad nowym flagowym tabletem, który będzie korzystał z możliwości kamer TrueDepth, używanych też w iPhonie X. Dzięki temu będzie można odblokować go twarzą czy korzystać z Animoji.

Koncept iPada Pro 2018 – Carlos Guerra

Mimo tego, że kamery TrueDepth zajmują sporo miejsca w iPhonie X i zabierają nieco wyświetlacza, tworząc notch, nie ma potwierdzenia, czy nowy iPad Pro będzie miał takie samo wycięcie w ekranie. Niektórzy sugerują, że to bardzo prawdopodobne, i że Apple nawet powinno zastosować taki zabieg, by zachować jednolity styl swoich urządzeń. Moglibyśmy wtedy doczekać też pierwszego tabletu Apple od lat, w którym nie ma przycisku Home oraz Touch ID.

Pojawienie się informacji o certyfikacji przez EEC jest świadectwem tego, że premiera nowych urządzeń Apple jest już blisko. Gdyby zasugerować się terminami przyznawania uprawnień szóstej generacji iPada, to okazuje się, że „papiery” były dla niej gotowe w lutym, a Apple zaprezentowało urządzenie w marcu. Jest więc spora szansa, że iPada Pro 2018 zobaczymy tej jesieni.

Wyobrażacie sobie tablety Apple bez czytnika linii papilarnych? iPad Pro 2018 może być jak iPhone X

źródło: NashvilleChatterClass

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona