Pierwszy przeciek na temat iPada Pro 2

Czas płynie nieubłaganie i zanim się obejrzymy, minie dokładnie rok od prezentacji pierwszego iPada Pro. Najwyższa więc pora, aby zacząć dowiadywać się czegoś na temat jego następcy.

W sieci pojawiły się zdjęcia, rzekomo przedstawiające nowego iPada Pro. Mowa tu oczywiście o modelu 12,9-calowym, ponieważ 9,7-calowy zadebiutował w marcu, a więc dopiero cztery miesiące temu. Z widocznych powyżej fotografii możemy dowiedzieć się, że tablet nosi oznaczenie kodowe MH1C2CD/F, co pozostawałoby w zgodzie z stosowaną w przypadku tej serii nomenklaturą (poprzednik to  ML0G2LL/A lub ML3N2LL/A – w wersji z LTE).

Reklama

Urządzenie wygląda jednak na wczesny prototyp, ponieważ wyposażono je tylko w 12 GB pamięci wewnętrznej, a jak wiadomo, iPady Pro w najniższej wersji mają po 32 GB przestrzeni na pliki użytkownika. W tym przypadku nie potrzeba mimo wszystko więcej, ponieważ tyle wystarczy, aby przetestować to, co trzeba.

Poprzedni iPad Pro zadebiutował we wrześniu 2015 roku. Produkcja następcy ma rzekomo rozpocząć się pod koniec września, więc możliwe, że Apple zaprezentuje go niedługo po nowych iPhone’ach, czyli po 16-tym września. Wśród potencjalnych nowości wymienia się m.in. procesor A10X, lepszy aparat oraz technologię True Tone, zapożyczoną z 9,7-calowego iPada Pro.

Źródło: AppleInsider