iPad nieodłącznym narzędziem pracowników biurowych - Tabletowo.pl

iPad nieodłącznym narzędziem pracowników biurowych

Tabletowo.pl iPad nieodłącznym narzędziem pracowników biurowych Apple Ciekawostki Nowości

Firma IDG Connect pokusiła się o stworzenie raportu na temat wykorzystania iPadów pośród pracowników biurowych. Okazało się, że tablet od Apple jest niemal nieodłącznym elementem pracy każdego takiego pracownika.

51% respondentów przyznało się, że zawsze używa swojego tabletu w pracy. 40% stwierdziło, że korzysta z niego tylko czasem, a 79% z nich używa iPada poza miejscem pracy.

Czynników wpływających na taki wynik jest wiele. Po pierwsze, różne instytucje czy firmy, na przykład bankowe, farmaceutyczne, związane z edukacją, zdrowiem, muzyką, sprzedażą, udostępniają swoje aplikacje w App Store, dzięki czemu użytkownicy nie muszą sprawdzać wybranych produktów czy usług ślęcząc przed monitorem – wystarczy wyjąć cienki tablet i wszystko jest w zasięgu ręki. Drugim czynnikiem jest wygoda obsługi, a zwłaszcza duży ekran z obsługą multitouch.

Tabletowo.pl iPad nieodłącznym narzędziem pracowników biurowych Apple Ciekawostki Nowości

Nieobojętny dla pracowników biurowych jest też fakt, że iPad pracuje pod kontrolą tego samego systemu co inne ich urządzenia – iPhone’y czy iPody. A to pozwala na łatwą wymianę danych pomiędzy nimi i nie wymaga nauki obsługi całkiem nowego systemu. IDG Connect wskazuje również, że po iPada chętnie sięga się również dlatego, że oferuje on funkcję pozwalającą na lokalizację zgubionego urządzenia lub zdalne usunięcie z niego prywatnych danych.

Tabletowo.pl iPad nieodłącznym narzędziem pracowników biurowych Apple Ciekawostki Nowości

Jednak Apple specjalnie pracownikami biurowymi się nie interesuje – koncern stawia na rozrywkę. Analitycy IDG Connect zauważają, że jeżeli Apple nie zadba stosownie o swoich klientów, to niebawem Microsoft to zrobi. Jak wiadomo, firma z Redmond przygotowuje Windowsa 8, którego tabletowa wersja będzie poważnym konkurentem iOS-a  -system ma na przykład obsługiwać Microsoft Office, a ten pakiet programowy nie ma sobie równych. Ponadto, Microsoft przewiduje dostępność 100 000 aplikacji dla mobilnej wersji Windowsa w trakcie premiery „ósemki”.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona