iPad mini z ekranem Retina dopiero w październiku?

logo apple ipad

Stęskniliście się za ploteczkami dotyczącymi kolejnych generacji tabletów Apple, prawda? Tak też właśnie myślałam… ;) Skoro tak, mam dla Was najnowsze doniesienia. Według najnowszych informacji, iPad mini z wyświetlaczem Retina ma zadebiutować dopiero w październiku, podobnie jak piąta generacja iPada 9,7-calowego.

Do ubiegłorocznej premiery tabletów Apple w październiku plan wydawniczy koncernu z Cupertino był jasny – nowe generacje produktów wydawane były co dwanaście miesięcy (+/- miesiąc) i nikogo to nie zaskakiwało. Obecnie trudno przewidzieć kiedy Apple przedstawi światu kolejne iPady. Dotychczas spekulowano, że iPada 5 (swoją drogą, ciekawe jaką przyjmie nazwę… jakieś pomysły?) poznamy w marcu, natomiast iPada mini 2 z Retiną – w październiku, później – że oba zadebiutują w marcu. Dziś źródła sugerują, że na premierę obu produktów będziemy musieli poczekać do października. Ostatecznie może się okazać, że dużego iPada poznamy na początku roku, natomiast małego – na końcu. I wcale bym się nie zdziwiła, gdyby tak faktycznie było.

Przytoczone wieści zamieścił w sieci Jeremy Horwitz z iLounge. Według niego, iPad mini 2 (nazwa kodowa: J85) – poza otrzymaniem Retiny – ma się niewiele zmienić. Być może jedynie otrzyma szybszy procesor. Z kolei na temat specyfikacji iPada piątej generacji (nazwa kodowa: J72) nie ujawnił żadnych szczegółów.

Wraz ze spekulacjami dotyczącymi kolejnych generacji tabletów Apple pojawiły się nieoficjalne wieści na temat nowego iPhone’a. Wynika z nich, że może zostać wyposażony w aparat o rozdzielczości 13 Mpix. Jego premiera z kolei ma mieć miejsce w lipcu – czyli standardowo.

Oczywiście wszelkie informacje dotyczące daty premiery obu tabletów Apple należy traktować z przymrużeniem oka, bowiem mogą się okazać wyssane z palca. A Wy jak myślicie, kiedy poznamy iPada mini 2 i iPada 5?

źródło, źródło