iPad mini 2 będzie miał ekran Retina? - Tabletowo.pl

iPad mini 2 będzie miał ekran Retina?

Tabletowo.pl iPad mini 2 będzie miał ekran Retina? Nowości

Jeszcze nie milkną echa po rynkowej premierze iPada mini, a już pojawiają się pierwsze spekulacje dotyczące jego następcy. Jak łatwo się domyślać, te tyczą się wyświetlacza, którego rozdzielczość jest obecnie przyzwoita, aczkolwiek średniozadowalająca (ale o tym w recenzji tabletu, która pojawi się na stronie już na dniach). Nic więc dziwnego, że w sieci już teraz można znaleźć plotki mówiące o tym, że iPad mini 2 zostanie wyposażony w ekran Retina (podobnie jak iPad trzeciej i czwartej generacji – oba 9,7″).

Jak donoszą zagraniczne media powołujące się na swoje chińskie źródła, Apple wraz z partnerami – dostawcami komponentów – już rozpoczęli pracę nad kolejną generacją urządzenia. Najbardziej pod uwagę jest brana firma AU Optronics, dostawca wyświetlaczy do iPada mini, która w drugiej połowie 2013 roku ma rozpocząć masową produkcję matryc o przekątnej 7,9″ i rozdzielczości 2048 x 1546 pikseli (324 ppi).

Dodatkowo zastosowana ma zostać technologia IGZO, która ma wpłynąć na znaczące obniżenie poboru energii, co dla zwykłego użytkownika powinno oznaczać mniejszą prądożerność przekładającą się na dłuższy czas pracy urządzenia (taki ekran można znaleźć w tablecie Sharp Aquos Pad SHT21).

Ale spokojnie, to wszystko, jeśli okaże się prawdą, zostanie nam podane w postaci iPada mini 2 dopiero w czwartym kwartale 2013 roku – zgodnie z dotychczasowym terminarzem wydawania produktów przez Apple.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona