iPad Air znacznie wydajniejszy od iPadów poprzednich generacji - Tabletowo.pl

iPad Air znacznie wydajniejszy od iPadów poprzednich generacji

Dołącz do dyskusji 0

Użytkownicy mobilnego sprzętu podzieleni są na dwie grupy. Pierwsza z nich to miłośnicy benchmarków, którzy uwielbiają testować swoje smartfony i tablety i porównywać do innych. Druga natomiast – ich przeciwnicy, którzy wolą przekonać się jak wydajny jest sprzęt w rzeczywistości, a nie opierając się na wynikach testów. Czy tego jednak chcemy, czy nie, benchmarki są nam potrzebne. Pozwalają przybliżyć, który produkt, przynajmniej w teorii, jest lepszy od drugiego. I jak bardzo.

Dziś, dzięki Johnemu Poole z Primate Labs, który przetestował iPada Air, poznaliśmy kilka interesujących faktów dotyczących najnowszego 9,7-calowego tabletu Apple. Poole przetestował urządzenie w benchmarku Geekbench 3 i uzyskał następujące wyniki:
– single-core: 1465 punktów,
– multi-core: 2643 punktów.

Zastosowanie w iPadzie Air dwurdzeniowego procesora A7 o częstotliwości taktowania 1,4GHz (o 100MHz szybszego niż w smartfonie iPhone 5S), umożliwiło uzyskanie doskonałych wyników w powyższym benchmarku. Jak łatwo zauważyć, są one znacznie wyższe niż miało to miejsce w iPadzie czwartej generacji – tak, jak obiecywała firma Apple podczas prezentacji urządzenia. Z danych wynika bowiem, że iPad Air jest o 80% szybszy od iPada 4, a aż pięć razy szybszy od iPada drugiej generacji.

Tabletowo.pl iPad Air znacznie wydajniejszy od iPadów poprzednich generacji Apple Ciekawostki Nowości   Tabletowo.pl iPad Air znacznie wydajniejszy od iPadów poprzednich generacji Apple Ciekawostki Nowości

Nie wiem jak Wy, ale ja wyniki z benchmarków traktuję z przymrużeniem oka. Czekam na moment, w którym będę mogła na własnej skórze przekonać się jak szybki naprawdę jest iPad Air.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Nowy system komentarzy? Zobacz co się zmieniło.
Mediaexpert - ferie z super cenami!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona