iPad Air znacznie wydajniejszy od iPadów poprzednich generacji

Użytkownicy mobilnego sprzętu podzieleni są na dwie grupy. Pierwsza z nich to miłośnicy benchmarków, którzy uwielbiają testować swoje smartfony i tablety i porównywać do innych. Druga natomiast – ich przeciwnicy, którzy wolą przekonać się jak wydajny jest sprzęt w rzeczywistości, a nie opierając się na wynikach testów. Czy tego jednak chcemy, czy nie, benchmarki są nam potrzebne. Pozwalają przybliżyć, który produkt, przynajmniej w teorii, jest lepszy od drugiego. I jak bardzo.

Reklama

Dziś, dzięki Johnemu Poole z Primate Labs, który przetestował iPada Air, poznaliśmy kilka interesujących faktów dotyczących najnowszego 9,7-calowego tabletu Apple. Poole przetestował urządzenie w benchmarku Geekbench 3 i uzyskał następujące wyniki:
– single-core: 1465 punktów,
– multi-core: 2643 punktów.

Zastosowanie w iPadzie Air dwurdzeniowego procesora A7 o częstotliwości taktowania 1,4GHz (o 100MHz szybszego niż w smartfonie iPhone 5S), umożliwiło uzyskanie doskonałych wyników w powyższym benchmarku. Jak łatwo zauważyć, są one znacznie wyższe niż miało to miejsce w iPadzie czwartej generacji – tak, jak obiecywała firma Apple podczas prezentacji urządzenia. Z danych wynika bowiem, że iPad Air jest o 80% szybszy od iPada 4, a aż pięć razy szybszy od iPada drugiej generacji.

iPad Air - świetne wyniki w benchmarku

iPad Air - świetne wyniki w benchmarku

Nie wiem jak Wy, ale ja wyniki z benchmarków traktuję z przymrużeniem oka. Czekam na moment, w którym będę mogła na własnej skórze przekonać się jak szybki naprawdę jest iPad Air.

źródło