iPad Air 2 i iPad mini 3 „przypadkiem” wyciekają zaraz po premierze nowych Nexusów

Firma Google zaprezentowała dziś dwa nowe urządzenia: Nexusa 6 i Nexusa 9, a także system operacyjny Android 5.0 Lollipop, który poznaliśmy już kilka tygodni temu na konferencji Google I/O, jako Androida L. Trudno nie odnieść wrażenia, że Apple próbuje odwrócić uwagę od premier kocernu z Mountain View wypuszczając… przeciek dotyczący produktów, które mają ujrzeć światło dzienne już jutro. Mowa oczywiście o iPadzie Air 2 i iPadzie mini 3.

Nie spodziewajcie się jednak, że wraz w tym przeciekiem poznaliśmy szczegóły dotyczące specyfikacji technicznej obu modeli. Niestety, wiemy jedynie, jak oba będą się prezentowały.

Sądząc po zdjęciach prasowych zamieszczonych w instrukcji obsługi iOS 8 w iTunes, oba urządzenia będą wyglądały bardzo podobnie, jak ich poprzednicy – czyli potwierdzają się informacje, które przywoływaliśmy dzisiejszego popołudnia. Jeśli więc spodziewaliście się rewolucyjnych zmian we wzornictwie – nic z tego (chyba, że Apple nas trolluje i ostatecznie zaprezentuje inaczej wyglądające tablety ;)). Widoczna jest natomiast jedna różnica – nowe modele będą oferowały czytnik linii papilarnych, Touch ID, na temat którego dotychczas pojawiło się całe mnóstwo plotek.

Wszystkiego na temat iPada Air 2 i iPada mini 3 dowiemy się już jutro w godzinach wieczornych. Start konferencji zaplanowany jest na godzinę 19 czasu polskiego.