iPad 3 zadebiutuje jeszcze w tym roku?

Apple jest wyjątkową firmą i choć ma zarówno mnóstwo fanów, jak i przeciwników, tak jednego odmówić jej nie można – dzięki świetnym parametrom technicznym jej urządzeń i świetnemu marketingowi, praktycznie każdy produkt spod znaku nadgryzionego jabłka odnosi sukces. Tak było z iPadem pierwszej generacji, drugiej… i pewnie tak samo będzie z trzecim z kolei tabletem Apple. Dlaczego wspominam o urządzeniu, o którym istnieniu nie wie nikt poza najbardziej wtajemniczonymi osobami blisko związanymi z Apple? W sieci pojawiły się informacje, że jego premiera rzekomo ma mieć miejsce jeszcze w tym roku.

Koncern z Cupertino przyzwyczaił nas do faktu, że kolejne generacje swoich urządzeń przedstawia praktycznie co dwanaście miesięcy (plus minus kilka). Tak jest choćby z iPhonem czy iPadem. Jak dobrze wiecie, pierwszy iPad został zaprezentowany pod koniec stycznia 2010 roku. iPad 2 doczekał się oficjalnej premiery na początku marca. Kiedy możemy się spodziewać iPada 3? Wszystko wskazywałoby na to, że w pierwszej połowie przyszłego roku. Okazuje się jednak, że Apple może nieco zmienić plan wydawniczy swoich urządzeń. Do sieci przeciekły informacje, jakoby prezentacja kolejnego iPada miała mieć miejsce we wrześniu, natomiast rynkowa premiera – miesiąc później, w październiku.

Za produkcję tabletu Apple mają odpowiadać następujące koncerny: Foxconn, Simplo Technologies, Dynapack International Technology, TPK Holding, Wintek, Catcher oraz Largen Precision.

Niestety, na temat tego, co najbardziej nas interesuje, czyli parametrów technicznych kolejnego tabletu Apple, na razie możemy sobie jedynie spekulować. Nic nie jest pewne, więc możemy sobie zaśpiewać „wszystko się może zdarzyć…”. Aczkolwiek już od dłuższego czasu mówi się na temat obecności ekranu 3D. Czy faktycznie będzie go można znaleźć w iPadzie 3? Szczerze wątpię, ale kto wie…

Czego się spodziewacie po iPadzie 3? Macie jakieś oczekiwania co do niego, życzenia? Wpisujcie swoje propozycje w komentarzach, zobaczymy w momencie prezentacji urządzenia czy producent choć trochę nas posłucha ;-) I obstawiajcie kiedy naprawdę iPad 3 może zadebiutować – ciekawe kto będzie najbliżej. Ja mimo wszystko obstawiam marzec-kwiecień-maj 2012 roku.

źródło