iPad 3 jednak z 8-calowym ekranem? 19

iPad 3 jednak z 8-calowym ekranem?

iPad 3 jednak z 8-calowym ekranem? 20

Jeśli jeszcze nie macie dość plotek o iPadzie 3, mamy dla Was kolejną. Z raportu opublikowanego przez Wall Street Journal wynika, że trzecia generacja tabletu Apple rzeczywiście będzie miała nowy ekran, aczkolwiek zmianie ulegnie przekątna, nie rozdzielczość. Urządzenie ma zostać wyposażone w wyprodukowaną przez AU Optronics i LG Display 8-calową matrycę IPS o rozdzielczości 1024 x 768 pikseli, czyli takiej samej, jak w aktualnych dwóch generacjach iPada.

Co więcej, Wall Street Journal, powołujac się na zaufane źródła, twierdzi, iż testy 8-calowego iPada wyposażonego w modem 4G LTE już się rozpoczęły. To może być prawda, ale bynajmniej nie oznacza, że urządzenie kiedykolwiek trafi na rynek. Strategia projektowania nowych produktów Apple polega na budowaniu dziesiątek prototypów i eksperymentowaniu z różnymi gabarytami. Istnieje zatem prawdopodobnieństwo, że 8-calowy iPad jest jedynie jednym z kilku wariantów. Jeśli w Apple rzeczywiście rozpoczęto testy tabletów o przekątnych innych niż 9,7”, może to oznaczać, że firma z Cupertino rozważa wprowadzenie do sprzedaży mniejszych i tańszych wersji iPada.

Pod koniec zeszłego roku zastanawialiśmy nad jeszcze innym scenariuszem dotyczącym prezentacji iPada. Według niego, w pierwszym kwartale 2012 zobaczlibyśmy nowego iPada (najprawdopodobniej 2S), a pod koniec roku nieco mniejszy wariant, iPad mini, wyposażony w ekran o przekątnej 7,85”. Pasuje? Pasuje. Trzymamy kciuki!

źródło: WSJ, via Engadget