iPad 2 zbliża się coraz większymi krokami. Premiera 1 lutego?

Targi CES 2011 odciągnęły naszą uwagę od iPada 2, którego prezentacja zbliża się nieuchronnie – i to wielkimi krokami. Okazuje się jednak, że i druga generacja tabletu spod znaku nadgryzionego jabłka w jakimś stopniu była obecna w Las Vegas. Co więcej, wszystko wskazuje na to, że premiera modelu będzie miała miejsce już za trzy tygodnie – możliwe, że 1 lutego.

Taką datę typuje Kevin Rose, znany nam między innymi z założenia Digg.com. Z kolei Chińczycy zajmujący się składaniem komponentów iPada 2 wymieniają marzec jako moment jego premiery. Wygląda więc na to, że ostateczna data jest gdzieś pomiędzy.

Pozytywne jest natomiast to, że wszyscy zgadzają się odnośnie nowości, jakie znajdziemy w tablecie. Ma to być przede wszystkim ekran podobny do iPhonowego Retina Display o większej niż dotychczas rozdzielczości, dwie kamerki (przednia do połączeń wideo i zwykła) oraz port USB.

Ale to jeszcze nie koniec. Choć pewnym było, że na CES 2011 nie zobaczymy nowego iPada, redaktorzy Engadget dotarli do obudowy przeznaczonej do tego modelu. Jeszcze bardziej interesujący jest fakt, że w jej środku znajdowała się makieta iPada 2. Trzeba jednak zaznaczyć, że jest to makieta znaleziona na stoisku jednego z producentów akcesoriów przeznaczonych do tabletu Apple, a prawdziwy iPad 2 może wyglądać zupełnie inaczej.

Jaki więc ma być iPad 2? Możliwe, że będzie nieco mniejszy od pierwotnego iPada, ramka dookoła ekranu będzie trochę cieńsza niż obecnie oraz brzegi modelu będą zaokrąglone. Wciąż pojawiają się informacje, że ma oferować 128GB pamięci.

Jednak jaki ostatecznie będzie iPad 2 przekonamy się już wkrótce. Biorąc pod uwagę, że Apple lubi przedstawiać swoje nowe produkty po około 12 miesiącach od daty prezentacji ich poprzednich generacji – powinno to nastąpić pod koniec stycznia lub na początku lutego.źródło, źródło, źródło