iPad 2 – jaki będzie drugi tablet Apple? Dwurdzeniowy procesor i ekran 2048 x 1536 pikseli?

Znacie moje stanowisko odnośnie coraz częściej pojawiających się w sieci informacji na temat drugiej generacji iPada. Choć nie należę do zwolenników śledzenia każdej plotki na temat iPada 2, to wiem, że wśród Czytelników Tabletowo jest mnóstwo fanów Apple, którym zależy na każdej, nawet najmniejszej wiadomości na temat tego, jaki może być iPad 2. A skoro już coś skłoniło mnie do napisania tego newsa to znaczy, że muszą to być naprawdę ciekawe informacje.

Engadget donosi, że iPad 2 będzie wyposażony w slot kart SD, na brak którego narzekają obecni posiadacze tabletu Apple, przez co nie mogą rozszerzyć pamięci wewnętrznej (najbardziej odczuwają to osoby, które kupiły iPada z 16GB pamięci).

Ale to oczywiście dopiero początek plotek. Według nich iPad 2 ma być cieńszy, ma być wyposażony w aparat i kamerkę do połączeń wideo oraz ma jednak nie posiadać portu USB, którego obecność tak bardzo była zaznaczana w poprzednich przeciekach. Trzeba jednak zaznaczyć, że wszystko do momentu premiery może się diametralnie zmienić.

Procesor w iPadzie 2 ma być znacznie lepszy i bardziej wydajny niż w obecnym modelu. Ma to być dwurdzeniowa jednostka A5, bazująca na ARM Cortex A9.

Ekran – to jedna z wielu zagadek w iPadzie 2. Gdy tylko w sieci pojawił się pierwszy przeciek na temat drugiej generacji tabletu Apple, mówiono o ekranie stworzonym w technologii podobnej do iPhonowego Retina Display z super-wysoką rozdzielczością. Według najnowszych informacji 9,7-calowy wyświetlacz ma mieć rozdzielczość 2048 x 1536 pikseli z 260 dpi. Z kolei inne źródła twierdzą, że rozdzielczość ekranu w iPadzie 2 nie ulegnie zmianie i będzie wynosiła 1024 x 768 pikseli.

Plotki na temat iPada 2 przybierają na sile i prawdopodobnie będzie tak już do momentu premiery tabletu. Jego prezentacji możemy się spodziewać pod koniec stycznia lub na początku lutego, z kolei rynkowej premiery – w kwietniu.

źródło, źródło