iOS 9.3 zapewni jeszcze lepsze doświadczenia i to zarówno w dzień, jak i w nocy | Tabletowo.pl

iOS 9.3 zapewni jeszcze lepsze doświadczenia i to zarówno w dzień, jak i w nocy

Dołącz do dyskusji 0

Apple można zarzucić naprawdę wiele (oczywiście mam tu na myśli konstruktywną krytykę, a nie zwykłe hejtowanie), lecz w jednej kwestii należy mu się niekwestionowane uznanie – zapewnia bowiem wsparcie dla nawet nieco starszych urządzeń, co jest rzadkością w przypadku producentów smartfonów i tabletów z Androidem. Wkrótce wypuszczona zostanie aktualizacja iOS do wersji 9.3 – oto krótki przegląd zmian i nowości, jakie wprowadza.

Jak podaje gigant z Cupertino: Najnowszy update dodaje liczne innowacje do najbardziej zaawansowanego systemu operacyjnego na świecie. Chodzi tu o usprawnienia w szerokiej gamie aplikacji wraz z dodatkami do CarPlay. iOS 9.3 może nawet pomóc lepiej ci spać. Do tego wszystkiego dodano również szereg rozwiązań dedykowanych dla sektora edukacji.

Jednak po kolei. Najnowsza wersja systemu wprowadza przede wszystkim Tryb Nocny (Night Shift). Analizuje on, przy użyciu zegarka i geolokalizacji, gdzie znajduje się użytkownik i – uwaga – o której w tym miejscu zachodzi słońce. Gdy zapada zmrok, urządzenie automatycznie zmienia kolory na wyświetlaczu (na cieplejszy zakres spektrum), aby zminimalizować emisję niebieskiego światła, które męczy oczy i utrudnia zasypianie. Rankiem ustawienia wracają do domyślnych, zaś wieczorem ponownie się zmieniają na bardziej „przyjazne” dla wzroku. Proste, ale jakże przydatne rozwiązanie.

Kolejnym są notatki, które od teraz można chronić hasłem lub nawet odciskiem palca. Warte uwagi, zwłaszcza, że smartfony i/lub tablety często zastępują nam prywatne dzienniki i notatniki, w których to zapisujemy wiele rzeczy, czasem bardzo prywatnych. Warto więc je ochronić, a nie ma nic lepszego niż hasło czy niepowtarzalny wzór na opuszce naszego palca.

Ulepszono również algorytmy w aplikacji For You, która od teraz lepiej potrafi rozpoznać zainteresowania użytkowników, a tym samym trafniej dopasować wyświetlane treści. Jednak ta funkcja dostępna jest tylko w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Australii, więc potraktujcie to jako ciekawostkę ;)

iOS 9.3 pozwala również jeszcze lepiej śledzić i monitorować aktywność fizyczną – dużo łatwiej znaleźć programy firm trzecich, które to umożliwiają – wyświetlają się bowiem na jednym z pasków w aplikacji Zdrowie. Wyświetla ona też wszystkie dane i realizację założonych celów z Apple Watcha oraz umożliwia szybkie dzielenie się swoimi wynikami poprzez zainstalowane aplikacje.

Jak wspomniałem na samym początku, zmian i nowości doczekały się również CarPlay oraz rozwiązania dla sektora edukacji. Jednak z uwagi, że w Polsce na próżno ich szukać, pozwalam sobie darować ich opis. Zainteresowanych tematem odsyłam na stronę Apple – link w źródle.

Aktualizacja:

iOS 9.3 w połączeniu z WatchOS 2.2 pozwoli podłączyć do iPhone’a więcej niż jeden Apple Watch. Ze specjalnej listy użytkownik będzie mógł wybrać, którego smartwatcha chce akurat używać.

Źródło: Apple

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona