iOS 7 już na 78% urzadzeń mobilnych Apple | Tabletowo.pl

iOS 7 już na 78% urzadzeń mobilnych Apple

Dołącz do dyskusji 0
chart-12-30-13[1]

Jedną z największych zalet systemu iOS jest ekstremalnie niska fragmentacja, niemal niezauważalna w porównaniu z konkurencyjnymi platformami. Ostatnie badania wykazały, że Apple ma w tej kwestii kolejny powód do dumy. Najnowsza wersja ich systemu dla urządzeń mobilnych została już bowiem zainstalowana na 78% kompatybilnych produktów.

Mimo iż iOS 7 nie miał łatwego startu (jego premierze towarzyszyła fala negatywnych komentarzy ze strony niezadowolonych internautów), to jednak już w 24 godziny po debiucie zagościł on na 18,2% urządzeń (o 3,4% więcej niż poprzednik w tym przedziale czasowym) a osiągnięcie pułapu 50% zajęło mu niespełna tydzień (dane z raportu firmy Chitika). To naprawdę spory sukces ze strony Apple, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę, że najnowsza wersja głównego konkurenta, czyli systemu Android, zagościła dopiero na 1,1% kompatybilnych urządzeń.

Co więcej, wszystko wskazuje na to, iż odsetek użytkowników „siódemki” już niedługo powiększy się o kolejną porcję posiadaczy urządzeń z logo nadgryzionego jabłka. Tym razem będą to osoby, które czekały z aktualizacją na tzw. Jailbreak, czyli modyfikację systemu zdejmującą ograniczenia narzucone przez producenta.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona