iOS 5 pozwala na odtwarzanie wideo 1080p | Tabletowo.pl
Wideo w Huawei P30 Pro

iOS 5 pozwala na odtwarzanie wideo 1080p

Dołącz do dyskusji 0

Lista nowości, które pojawiły się w najnowszej, piątej już, odsłonie systemu iOS jest długa i liczy około 200 pozycji. Internauci na całym świecie dwoją się i troją, aby znaleźć je wszystkie. Niestety, jak do tej pory bez powodzenia. iOS 5 nadal kryje wiele tajemnic i funkcji, które jeszcze nie ujrzały światła dziennego. Jednak są takie, o których wiemy. Jedną z nich jest możliwość odtwarzania plików wideo w jakości FullHD 1080p, czyli w rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli. Jest ona dostępna wyłącznie na iPadzie 2.

Pierwsi testerzy donoszą, że odtwarzanie wideo w 1080p jest bardzo płynne i wygląda naprawdę niesamowicie. Nic dziwnego – iPada 2 wyposażono w dwurdzeniowy procesor Apple A5 1GHz, 512MB pamięci operacyjnej RAM oraz układ graficzny, który reklamowany był jako =dziewięć razy potężniejszy= od tego, który znaleźć można było w poprzedniej generacji tabletu Apple.

Możecie się zastanawiać, komu potrzebne jest 1080p? Przecież 720p wygląda wyśmienicie przy tej rozdzielczości ekranu! Całkowicie się z Wami zgadzam, ale nie zapomnijmy o technologii AirPlay, która pozwala na bezprzewodowy streaming multimediów. Któż by nie chciał stworzyć ze swojego tabletu podręcznego, domowego centrum rozrywki w jakości HD?

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - rowery na otwarcie sezonu!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona