iOS 5.0.1 już jest – aktualizacja OTA

apple ios 5.0.1

Reklama

Na początku listopada, ledwie kilka tygodni po wypuszczeniu przez Apple najnowszej wersji systemu operacyjnego – iOS 5, koncern z Cupertino zapowiedział, że niebawem zostanie wydana aktualizacja. Trzeciego listopada pierwsza beta iOS 5.0.1 trafiła do deweloperów, druga – kilkadziesiąt godzin później. Dziś już wersja iOS 5.0.1, naprawiająca kilka problemów, które pojawiły się po ostatniej aktualizacji urządzeń spod znaku nadgryzionego jabłka, jest dostępna do pobrania.

Aktualizacji systemu do wersji iOS 5.0.1 można doprowadzić bez potrzeby podłączania urządzenia do komputera – wystarczy dostęp do sieci (Over The Air). Wystarczy wejść w ustawienia i spośród nich wybrać pozycję „Uaktualnienia”. Zaktualizować swoje urządzenia mogą posiadacze trzech generacji iPhone’a: 3GS, 4 i 4S, dwóch generacji iPoda touch: trzeciej i czwartej oraz dwóch tabletów Apple: iPada i iPada 2.

Co wnosi z sobą iOS 5.0.1? Dla nas najważniejsza jest kwestia dotycząca oczywiście tabletu Apple – w tym przypadku iPada pierwszej generacji. Aktualizacja dodaje bowiem gesty wielozadaniowości.

Pozostałe poprawki zawierają przede wszystkim rozwiązanie problemów z czasem pracy akumulatora oraz dokumentów w chmurze, a także poprawkę rozpoznawania australijskiego akcentu.

źródło, fot.