iOS 4.3 dla iPada już jest!

Na pewno pamiętacie jak na ostatniej konferencji Apple zostało powiedziane, że kolejna wersja systemu operacyjnego zostanie udostępniona posiadaczom urządzeń tego producenta 11 marca. Okazuje się jednak, że koncern postanowił przyspieszyć całą akcję i aktualizacja systemu do iOS 4.3 jest już dostępna. Jest to dobra wiadomość dla wszystkich szczęśliwych użytkowników iPada, iPhona (3G i 4) oraz iPoda 3 i 4 generacji.

Apple chwali się na swojej stronie internetowej, że iOS 4.3 jest najbardziej zaawansowanym systemem operacyjnym dla urządzeń mobilnych. Skoro tak, to na pewno jesteście ciekawi jakie są najciekawsze nowości w iOS 4.3. Już mówię.

Najciekawszą ze wszystkich (mam nadzieję, że się ze mną zgodzicie) jest osobisty hotspot w iPhonie 4.

Jeśli na Twoim telefonie iPhone 4 zainstalowany jest system iOS 4.3, w dowolnym miejscu z zasięgiem 3G możesz aktywować Osobisty hotspot i udostępnić komórkowe połączenie internetowe swojemu komputerowi Mac, PC, iPadowi lub innemu urządzeniu z interfejsem Wi-Fi. Z połączenia może korzystać jednocześnie maksymalnie pięć urządzeń — za pośrednictwem sieci Wi-Fi, łącza Bluetooth bądź USB.3 Każde połączenie jest zabezpieczone hasłem i bezpieczne. Prywatny hotspot działa energooszczędnie. Gdy iPhone wykryje, że nie korzystasz już z udostępnionego połączenia, dezaktywuje hotspot, aby zaoszczędzić energię w baterii.

Równie ciekawa jest możliwość zmienienia ustawień bocznego przełącznika iPada. Nowością w iOS 4.3 jest to, że można go skonfigurować tak, by blokował układ ekranu lub wyciszał dźwięk. Wystarczy wejść w ustawienia iPada i odpowiednio je zmienić według własnych potrzeb.

Nie bez znaczenia jest także zwiększenie wydajności przeglądarki internetowej Safari. Apple chwali się, że strony ładują się znacznie szybciej niż w poprzedniej wersji systemu.

Sam proces aktualizacyjny jest bardzo prosty. Wystarczy podpiąć swój sprzęt do komputera z zainstalowanym iTunes i postępować według wyświetlanych na ekranie instrukcji.

Dajcie znać jak Wam się podobają nowości udostępnione w iOS 4.3. Więcej na ich temat przeczytacie na stronie Apple.

źródło, źródło