iOS 12.1 pojawia się na horyzoncie – jakich nowości możemy się spodziewać?

Jeszcze w tym miesiącu użytkownicy systemu iOS otrzymają aktualizację do wersji oznaczonej 12.1. To bardzo dobra wiadomość, choćby z tego względu, że liczę na poprawienie drobnych potknięć, które pojawiają się w iOS 12. Ale czy nie powinniśmy liczyć na trochę więcej?

Ponad 70 nowych Emoji i Memoji

To chyba najważniejsza dla użytkowników systemu iOS wiadomość, prawda? No właśnie… ;) Ale cóż, będziecie mogli dodać czerwone, szare i kręcone włosy, a także sprawić, że postać będzie łysa. Deskorolka i frisbee, czy softball będą teraz alternatywnymi sportami, a wśród nowych postaci zwierząt i żywności znajdziecie kangury, homary, bułeczki czy też babeczki.

Reklama

Grupowe rozmowy FaceTime

Obiecana funkcja wraz z aktualizacją iOS 12 w końcu stanie się rzeczywistością. Będziecie mogli porozmawiać jednocześnie z 32 osobami. Kliknięcie w okienko z wybranym rozmówcą spowoduje, że zostanie ono przeniesione na pierwszy plan ekranu naszego smartfona. Szczerze mówiąc, nie wyobrażam sobie prowadzenia rozmowy w 32 osobowym gronie, ale to miłe, że będziemy mogli z tego skorzystać.

 

Efekty bokeh w trybie portretowym

Apple ulepszyło również funkcję bokeh (czyli rozmycie tła) w trybie portretowym. Obecnie rozmycie tła można było regulować po zrobieniu zdjęcia, po aktualizacji będzie to możliwe w czasie rzeczywistym, podczas jego robienia. Ułatwi to odrobinę kadrowanie tego typu zdjęć.

fot. Apple

Dodano również odpowiednie ustawienia dla kart eSIM. Niestety, nie jest to jeszcze dostępne w Polsce, więc w Polsce nie pozostaje nam nic, jak czekać na łaskawość któregoś z operatorów. 

Podsumowanie

To tak naprawdę wszystko, jeśli chodzi o dostępne nowości. Wersję beta systemu iOS 12.1 możecie już pobierać i testować na swoich smartfonach, jednak jak zawsze w przypadku niestabilnych, wczesnych wersji systemów operacyjnych – ostrzegam. Nie instalujcie bety na używanych na co dzień telefonach, mogą one nie działać prawidłowo, a tym bardziej nie róbcie tego na telefonach służbowych umożliwiających Wam pracę. 

System w pełnej wersji powinien pojawić się jeszcze w październiku – podejrzewam, że stanie się to wraz z rozpoczęciem sprzedaży iPhone’a XR, czyli 23 października.

Źródło:  techradar.com