Wraz z aktualizacją do iOS 12.0.1 otrzymacie pakiet niedoróbek systemu wprost od Apple | Tabletowo.pl

Wraz z aktualizacją do iOS 12.0.1 otrzymacie pakiet niedoróbek systemu wprost od Apple

Dołącz do dyskusji 0

Po wprowadzeniu iOS 12 dla użytkowników iPhone’ów i iPadów w ubiegłym miesiącu, Apple wydało kilka pomniejszych aktualizacji zawierających drobne poprawki i ulepszenia systemu. Sęk w tym, że iOS 12.0.1 nie zawsze funkcjonuje tak jak trzeba i czasem wydaje się, że przyniósł ze sobą więcej problemów niż naprawił.

Wiele osób nadal skarży się na to, że aplikacja iMessage wysyła wiadomości do niewłaściwych osób. Apple nie widzi w tym problemu, ale użytkownicy iPhone’ów są innego zdania. Wszystko przez funkcję zunifikowanego wątku, która pojawiła się w iOS 12. Polega ona na tym, że program łączy wszystkie kontakty iMessage tej samej osoby, która dysponuje wieloma numerami telefonów i adresami e-mail. Zamiast więc rozbijać wiadomości do tej osoby na wiele wątków z powodu różnych numerów, aplikacja łączy je w jeden, wygodniejszy.

Rzecz przydatna, ale tylko wtedy, gdy działa poprawnie. iMessage ma czasem brzydki zwyczaj łączenia wątków z kontaktami, które ich nie dotyczą i w ten sposób wiadomość może trafić do człowieka, któremu w ogóle nie chcieliśmy nic wysyłać. Problem oczywiście nie dotyczy wszystkich, ale jest wystarczająco irytujący, że strona pomocy Apple jest pełna skarg.

Oprócz tego niektórzy raportują, że ich iPhone’y po aktualizacji do iOS 12.0.1 nie wykonują ani nie odbierają połączeń, mają kolosalne problemy z łączeniem się z siecią 4G/LTE czy Wi-Fi (zwłaszcza dotyczy to użytkowników iPhone’ów XS i XS Max), komunikacja Bluetooth „siada” w najmniej oczekiwanym momencie, a wskaźnik naładowania baterii znika w oczach.

Oczywiście każdy producent oprogramowania ma prawo do błędów, ale wydaje się, że znacznie mniejsze firmy, takie jak Sony czy Nokia, dość szybko przygotowujący aktualizacje do wyższych wersji systemu, są w stanie uniknąć takich baboli, jakie czynią Apple czy Google (które ostatnio też miało spore problemy z niektórymi funkcjami w Pixelach po udostępnieniu Androida 9.0 Pie).

Zobaczymy, jak sytuacja będzie przedstawiać się w aktualizacji do iOS 12.1, rzekomo przewidzianej na październik. Być może Apple uda się do tego czasu poradzić sobie z niedoróbkami systemu. Oby.

iOS 12 – pierwsze wrażenia i krótki przegląd funkcji

źródło: Apple Support, Piunika Web przez Tech2

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona