iOS 12

Wraz z aktualizacją do iOS 12.0.1 otrzymacie pakiet niedoróbek systemu wprost od Apple

Po wprowadzeniu iOS 12 dla użytkowników iPhone’ów i iPadów w ubiegłym miesiącu, Apple wydało kilka pomniejszych aktualizacji zawierających drobne poprawki i ulepszenia systemu. Sęk w tym, że iOS 12.0.1 nie zawsze funkcjonuje tak jak trzeba i czasem wydaje się, że przyniósł ze sobą więcej problemów niż naprawił.

Wiele osób nadal skarży się na to, że aplikacja iMessage wysyła wiadomości do niewłaściwych osób. Apple nie widzi w tym problemu, ale użytkownicy iPhone’ów są innego zdania. Wszystko przez funkcję zunifikowanego wątku, która pojawiła się w iOS 12. Polega ona na tym, że program łączy wszystkie kontakty iMessage tej samej osoby, która dysponuje wieloma numerami telefonów i adresami e-mail. Zamiast więc rozbijać wiadomości do tej osoby na wiele wątków z powodu różnych numerów, aplikacja łączy je w jeden, wygodniejszy.

Reklama

Rzecz przydatna, ale tylko wtedy, gdy działa poprawnie. iMessage ma czasem brzydki zwyczaj łączenia wątków z kontaktami, które ich nie dotyczą i w ten sposób wiadomość może trafić do człowieka, któremu w ogóle nie chcieliśmy nic wysyłać. Problem oczywiście nie dotyczy wszystkich, ale jest wystarczająco irytujący, że strona pomocy Apple jest pełna skarg.

https://twitter.com/raymonddtduong/status/1050425324306075649

Oprócz tego niektórzy raportują, że ich iPhone’y po aktualizacji do iOS 12.0.1 nie wykonują ani nie odbierają połączeń, mają kolosalne problemy z łączeniem się z siecią 4G/LTE czy Wi-Fi (zwłaszcza dotyczy to użytkowników iPhone’ów XS i XS Max), komunikacja Bluetooth „siada” w najmniej oczekiwanym momencie, a wskaźnik naładowania baterii znika w oczach.

Oczywiście każdy producent oprogramowania ma prawo do błędów, ale wydaje się, że znacznie mniejsze firmy, takie jak Sony czy Nokia, dość szybko przygotowujący aktualizacje do wyższych wersji systemu, są w stanie uniknąć takich baboli, jakie czynią Apple czy Google (które ostatnio też miało spore problemy z niektórymi funkcjami w Pixelach po udostępnieniu Androida 9.0 Pie).

Zobaczymy, jak sytuacja będzie przedstawiać się w aktualizacji do iOS 12.1, rzekomo przewidzianej na październik. Być może Apple uda się do tego czasu poradzić sobie z niedoróbkami systemu. Oby.

https://www.tabletowo.pl/2018/09/18/ios-12-pierwsze-wrazenia-i-krotki-przeglad-funkcji/

źródło: Apple Support, Piunika Web przez Tech2