iOS 11 na Waszych iUrządzeniach znajdzie się już 19 września! | Tabletowo.pl

iOS 11 na Waszych iUrządzeniach znajdzie się już 19 września!

Dołącz do dyskusji 0

Dzisiaj był ważny dzień dla Apple, bowiem właśnie poznaliśmy kilka nowości, takie jak Apple Watch 3 generacji, iPhone 8 i 8 Plus, i przede wszystkim iPhone X. Wielu użytkowników starszych urządzeń od tego producenta zapewne najbardziej ucieszyła informacja, która na ekranie pojawiła się na zaledwie kilka sekund, przez co mogła umknąć, a mowa tu o dacie wypuszczenia aktualizacji do iOS 11.

Już 19 września zostanie udostępniona stabilna wersja iOS 11, która wyląduje na iPhone’ach i iPadach. Jakie nowości wnosi? Zacznijmy od animowanych emoji, którym to podczas prezentacji poświęcono dość sporo czasu. Nowy iOS umożliwi tworzenie animoji, które bazują na ruchach ludzkiej twarzy. Szczerze? To właśnie ten element spodobał mi się dzisiaj najbardziej, choć odnoszę wrażenie, że wzbudził skrajne emocje.

Nowa wersja systemu pozytywnie wpłynie także na działanie iPadów, ale optymalizacja systemu to od zawsze była najlepsza cecha u giganta z Cupertino. No i nie zabrakło wsparcia dla Apple ARKit, które również miało swoje 5 minut na scenie (choć dalej mam wrażenie, ze więcej czasu przeznaczono na animojis). Wartą odnotowania nowością jest zwrócenie się ku bezpieczeństwu użytkownika, a przejawia się to w postaci nowego skrótu klawiszowego – wciskając 5 razy przycisk domowy jednocześnie blokujemy dostęp do TouchID oraz zadzwonimy na numer alarmowy. Wszystkie nowości zostały opisane >w tym artykule<.

iOS będzie dostępny na następujące urządzenia Apple:

  • iPhone: X, 8, 8 Plus, 7, 7 Plus, 6S, 6S Plus, 6, 6 Plus, SE, 5S,
  • iPad: 12,9″ pierwszej i drugiej generacji, 10,5″, 9,7″, iPad Air 2, iPad Air, iPad piątej generacji, iPad mini 4, iPad mini 3, iPad mini 2,
  • iPod: szóstej generacji.

Jeśli chcecie poznać pierwsze wrażenia z użytkowania iOS 11 to zapraszam do artykułu mojego redakcyjnego kolegi Rafała, który specjalnie dla Was przeprowadził testy.

Pierwsze wrażenia z iOS 11

Źródło: enGadget.com, Apple; zdjęcie wyróżniające: macrumors.com

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona