iOS 10 najszybciej instalowanym systemem na iPhone’ach i iPadach

Mamy mały rekord. iOS 10 jest już zainstalowany na dwóch trzecich wszystkich mobilnych urządzeń Apple. To najszybciej rozprzestrzeniająca się aktualizacja iOS w historii. Co zadecydowało o popularności tej wersji?

Reklama

Dwadzieścia siedem dni po wprowadzeniu na rynek, iOS 10 zainstalowany jest na 66,7% wszystkich urządzeń mobilnych firmy z Cupertino. Rzecz jasna tych, które są przeznaczone do instalacji najnowszej wersji mobilnego oprogramowania. To najlepszy wynik spośród wszystkich wersji iOS w historii Apple.

Reklama

Początkowo nic nie wskazywało na to, że iOS 10 tak szybko zdobędzie tak dużą popularność, ale jakieś dwa tygodnie temu aktualizacja „wystrzeliła” w rankingach instalacji. Tak przynajmniej wynika ze statystyk opublikowanych przez firmę Mixpanel. Wcześniej najpopularniejszą wersją iOS była „Dziewiątka”, która jeszcze miesiąc temu zainstalowana było na 88% mobilnych urządzeń Apple.

Okazuje się jednak, że niecały miesiąc wystarczył, aby iOS 10 stał się najpopularniejszą dystrybucją mobilnego systemu firmy z Cupertino. Co ciekawe, analitycy mają problemy z wyjaśnieniem fenomenu popularności iOS 10. Apple jakoś specjalnie nie promował tej aktualizacji, nie wprowadza ona też wielu znaczących zmian w systemie. Tymczasem firma z Cupertino pracuje nad kolejną, małą aktualizacją – iOS 10.1. Wprowadza ona drobne poprawki i udogodnienia do iOS 10.

Źródło: Mixpanel