iOS 10 pracuje już na 79% urządzeń Apple

Najnowsza wersja systemu Apple, iOS 10, jest obecna na niemal 80% urządzeń tego producenta. To całkiem niezły wynik, biorąc pod uwagę, że system zaprezentowano we wrześniu 2016 roku. Wydaje się, jakoby 10-tka adaptowała się szybciej niż poprzednie jego edycje.

Świeże dane pochodzą od Apple, a były gromadzone przez AppStore, jest to stan z dnia 20 lutego. Liczba użytkowników najnowszej edycji iOS, nawet jeśli początkowy boom na aktualizacje dawno minął, systematycznie, powoli wzrasta. W zeszłym miesiącu było to 76%.

Statystyka ujawnia też, jak dużo urządzeń działa na starszych wersjach systemu Apple. I tak, na iOS 9 działa 16 procent urządzeń, a 5 procent wciąż uruchamia się na iOS-ie z jeszcze wcześniejszym oznaczeniem. Szkoda, że nie ma detali dotyczących tego, jak dużo osób zdecydowało się pozostać na iOS 8 czy 7.

Aktualizacja do iOS 10 nie wnosiła jakiejś rewolucji i być może dlatego została tak dobrze przyjęta. Głównie chodziło o dodatki, takie jak inne animacje systemu, naklejki do komunikatora iMessage, przebudowane Mapy, Zdjęcia czy Apple Music.

Ponieważ wszyscy uwielbiają tego typu porównania, mogę nadmienić, że najnowszy system Google, Android Nougat, jest obecnie zainstalowany na 1,2% urządzeń ;)

 

źródło: Apple, PhoneArena