Internet stacjonarny: Plus przyspiesza, a Orange obniża ceny światłowodu w Warszawie

Operatorzy internetu stacjonarnego aktualizują swoje oferty. Skorzystają na nich klienci Plusa i Orange.

Plus

Plus Internet Stacjonarny to usługa dostępu do szybkiego Internetu realizowana w czterech technologiach w zależności od dostępnej infrastruktury: światłowód, kablówka, Ethernet i miedź. Operator wykorzystuje ogólnopolską sieć stacjonarną Netii. Dociera ona obecnie do ponad 2,6 mln gospodarstw domowych na terenie całego kraju, co stanowi ich 18%, oraz do ponad 800 największych biurowców.

Reklama

Od poniedziałku 6 maja Plus podwyższył prędkości Internetu Stacjonarnego. Stare i nowe prędkości przedstawiają się następująco:

  • 600 Mb/s oraz 900 Mb/s przyśpieszono do 1 Gb/s
  • 300 Mb/s przyspieszono do 500 Mb/s

Skoro jesteśmy już w temacie Plusa, to warto wspomnieć, że do naszego rachunku sieci komórkowej można od teraz dopisać abonament na Busuu – aplikację umożliwiającą naukę języków obcych.

Klienci Plusa mogą korzystać z usługi na specjalnych warunkach – wystarczy wejść na stronę plus.pl/busuu i przejść na link z płatnością by dopisać ją do rachunku telefonicznego w sieci Plus i uzyskać możliwość subskrypcji tygodniowej w cenie 4,99 zł.

Orange

Jak informuje Orange Polska, do końca tego roku w zasięgu światłowodu w Warszawie znajdzie się nawet 650 tys. domów i mieszkań – 2/3 wszystkich warszawskich gospodarstw domowych. Klienci operatora mieszkający w Stolicy, mogą skorzystać z nowej promocji, dzięki której zapłacą za najszybszy internet nawet o 360 zł mniej. Jeśli infrastruktura sieciowa pozwala na korzystanie ze światłowodu w naszej okolicy, to:

  • za internet do 300 Mb/s zapłacimy 49,99 zł (zamiast 64,99 zł)
  • za internet do 1 Gb/s zapłacimy 69,99 zł (zamiast 84,99 zł)

Obniżona została także cena pakietu światłowodu z telewizją:

  • internet do 300 Mb/s ze 118 kanałami telewizyjnymi (w tym 66 w jakości HD) kosztuje teraz 79,99 zł (zamiast 109,99 zł)
  • internet do 1 Gb/s ze 118 kanałami telewizyjnymi (w tym 66 w jakości HD) kosztuje teraz 99,99 zł (zamiast 129,99 zł)

Podstawową ofertę pakietu Orange Światłowodu z telewizją, można powiększyć o dodatkowe pakiety telewizyjne, które można testować za darmo przez pierwszy miesiąc, bez podpisywania lojalki. W ramach promocji klienci otrzymają darmowy router i dekoder. Operator zapewnia też profesjonalną instalację łącznie z uruchomieniem usług u klienta w domu. Promocja obowiązuje do odwołania.

źródło: informacja prasowa, Orange