Intermatrix U7 - tablet z systemem Ubuntu - Tabletowo.pl

Intermatrix U7 – tablet z systemem Ubuntu

Dołącz do dyskusji 0

Tabletowo.pl Intermatrix U7 - tablet z systemem Ubuntu Nowości   Wydaję się że, wydanie Ubuntu Touch, który mógł być uruchomiony na Nexusach w pełni nie zaspokoiło fanów Linuxa. Powstanie więc tablet standardowo wyposażony w pełną wersje Ubuntu przystosowaną wyłącznie do tych urządzeń.

Model Intermatrix U7 został okrzyknięty „pierwszym takim tabletem na świecie”. U7 posiada 7 calowy wyświetlacz IPS o rodzielczości 1280×800 pixeli, procesor czterordzeniowy 1,5 GHz ARM Cortex A9, czterordzeniowy układ graficzny Vivante GC1000+, 1 GB pamięci RAM, wbudowaną pamięć 16 GB, slot kart microSD oraz kamerę 2 megapiksele z tyłu i 0.3 megapiksela z przodu.

Miejmy nadzieję, że z tymi podzespołami tablet poradzi sobie z Ubuntu. Biorąc pod uwagę to, że Ubuntu wymaga minimalnie 2 GB RAM-u, nie jestem tego pewien. Ale skoro Nexus 7 potrafił uruchomić ten system, być może Intermatrix też nie będzie miał z nim problemów. Drugą kwestią jest cena urządzenia. U7 pojawił się w Australii w przedsprzedaży a jego cena wynosi 299 dolarów australijskich. Trochę dużo patrząc na to że, za tą kwote możemy dostać Nexusa 7 i na nim uruchomić Ubuntu Touch.

W sumie jestem bardzo ciekawy jak będzie sprawowało się Ubuntu na tym tablecie i czy zaskoczy nas płynnością działania, wygodą użytkowania i funkcjonalnością.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - ferie z super cenami!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona