Inteligentny głośnik z Siri na pokładzie jest już podobno produkowany przez Apple - zobaczymy go na WWDC? | Tabletowo.pl

Inteligentny głośnik z Siri na pokładzie jest już podobno produkowany przez Apple – zobaczymy go na WWDC?

Dołącz do dyskusji 0

Jedna z największych innowacji ostatnich lat w świecie technologii nie ma nic wspólnego z Apple: chodzi o głosowych asystentów, którzy „mieszkają” w inteligentnych głośnikach. Ta zupełnie nowa kategoria produktów pojawiła się wraz ze sprzętem zaprezentowanym przez Amazon w 2014 roku. Apple dało się wyprzedzić konkurencji, ale będzie chciało dogonić liderów tego rynku za pomocą własnego głośnika z Siri, który podobno jest już produkowany.

Amazon jest wśród inteligentnych asystentów domowych absolutnym dominatorem. Dzięki Amazon Echo kontroluje 70,6% tego rynku. Na drugim miejscu znajduje się Google ze swoją „doniczką” Home z 23,8% udziałów. Reszta jest rozdrobniona pomiędzy różnych producentów i praktycznie się nie liczy.

Jest kilka firm, które chciałyby dołączyć do tej śmietanki towarzyskiej – w tym Microsoft, pracujący nad urządzeniem Harman Kardon Invoke, który jest wysokiej klasy głośnikiem z wbudowanym asystentem głosowym Microsoftu, Cortaną. Nawet Andy Rubin, współtwórca Androida, zaprezentował swój sprzęt tego typu – Essential Home.

Pojawiły się spekulacje, że gigant z Cupertino pracuje nad swoim asystentem domowym – głośnikiem Beats z SiriBloomberg twierdzi nawet, że firma rozpoczęła już jego produkcję. Żeby odróżnić ten sprzęt od oferujących podobne funkcje Amazon Echo i Google Home, głośnik Apple ma oferować dźwięk przestrzenny i przede wszystkim: głęboką integrację z innymi urządzeniami spod swojej bandery.

Amazon Echo

Oczywiście Apple zależy też na tym, żeby inteligentny asystent potrafił kontrolować urządzenia Internetu Rzeczy, które pojawią się w domu użytkownika. Według byłego naczelnego analityka Apple, Gene Munstera, „głośnik z Siri na pokładzie może pomóc firmie rozwijać swoją działalność usługową”. Jest to dziedzina ważna dla Tima Cooka jak żadna inna – spodziewa się on podwoić zyski z niej do 2020 roku.

Nienazwany jeszcze inteligentny głośnik od Beats Audio mógłby stać się zaskoczeniem na dorocznej konferencji dla deweloperów Apple – WWDC – która rozpocznie się 5 czerwca. Oczywiście, o ile historie na temat jego powstania są prawdziwe. Wszystkiego dowiemy się (lub nie dowiemy) za kilka dni.

źródło: Bloomberg przez PhoneArena

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona