Samsung Exynos 9 (fot. Samsung)

„Inteligencja od wewnątrz” – takie hasło będzie towarzyszyło premierze nowego procesora dla smartfonów Samsunga

Samsung w przypadku swoich urządzeń często chętnie stawia na procesory Exynos. Nic w tym dziwnego. Są to przyzwoite i wydajne układy. Najprawdopodobniej jeszcze w tym miesiącu zaprezentowana zostanie nowa jednostka, która w najbliższych miesiącach będzie stanowiła bazę dla nadchodzących smartfonów Samsunga. Jej premiera będzie miała miejsce już 14 listopada.

Hasłem przewodnim prezentacji nowego procesora ma być „inteligencja od wewnątrz”. Możemy więc spodziewać się, że w jego przypadku Samsung postawi na sztuczną inteligencję, którą największy konkurent – Huawei – serwuje w przypadku układów Kirin 980. Samsung obiecał przecież, że w ciągu najbliższych dwóch lat wszystkie jego urządzenia będą oferowały dostęp do SI.

Reklama

https://www.tabletowo.pl/2018/03/22/premiera-procesor-samsung-exynos-9610-specyfikacja/

Najprawdopodobniej nowy procesor będzie wytwarzany w 7 nm procesie produkcyjnym i zasili nadchodzące, flagowe smartfony Samsunga – model Galaxy S10 oraz składane urządzenie, którego koncept został zaprezentowany w ubiegłym tygodniu. Niestety nie pojawiły się żadne informacje związane ze specyfikacją owego procesora, dlatego musimy uzbroić się jeszcze w nieco cierpliwości i poczekać do środy.

Samsung ostatnimi czasy stawia na innowacje. Widać to w przypadku fotograficznych słuchawek z rodziny Galaxy A oraz w przypadku nowości zapowiadanych w odniesieniu do nadchodzącego wielkimi krokami modelu Galaxy S10. Jeśli jednak Koreańczycy chcą sprostać coraz silniejszej konkurencji, to muszą postawić na intensywny rozwój sztucznej inteligencji na pokładzie swoich flagowców (i nie tylko!). Czas pokaże jak Samsung wywiąże się z tego zadania.

Źródło: Neowin