Intel współpracuje z 10 producentami tabletów z Windows 8 - Tabletowo.pl

Intel współpracuje z 10 producentami tabletów z Windows 8

Tabletowo.pl Intel współpracuje z 10 producentami tabletów z Windows 8 Chińskie Nowości

Jeżeli z niecierpliwością czekacie na jesienną premierę systemu Windows 8 i zastanawiacie się, z jak wielu tabletów z okienkowym oprogramowaniem przyjdzie Wam wybrać ten jedyny, możecie być spokojni. Jak zapowiedział jeden z przedstawicieli produkującej wysokiej klasy mikroporcesory firmy Intel, nawiązano współpracę z dziesięcioma producentami, zarówno chińskimi, jak i globalnymi.

Układy Intela charakteryzują się porównywalną wydajnością i niższym poborem energii w porównaniu do konkurencyjnych ARM (np. Nvidia Tegra 3). Co więcej, procesory tej firmy są projektowane z myślą o oprogramowaniu Microsoftu, co oznacza, że Windows 8 będzie działał niezwykle płynnie. Wśród dedykowanych urządzeniom mobilnych układów Intela znajdą się modele Atom Z2580, Z2000, Cover Trail W oraz sławetny Medfield, o którym słyszeliśmy wiele dobrego.

Jak wspomniał przedstawiciel Intela, pierwsze tablety z Windows 8 pojawią się na rynku pod koniec bieżącego roku, czyli tuż po oficjalnej premierze systemu. Fakt, iż wśród ich producentów znalazło się kilku wschodnich wybrańców, sugeruje, że urządzenia te nie będą tak drogie, jak wyceniony ostatnio Lenovo IdeaPad Yoga. Już wkrótce dobry tablet z Androidem będzie można kupić za mniej niż $200. Czy urządzenia z Windows 8 będą kosztowały równie mało? Choć byłoby to dla nas niemałym zaskoczeniem, trzymamy kciuki za taki rozwój sytuacji.

via SlashGear

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona