Intel szykuje procesor z myślą o tabletach: Bay Trail-T - Tabletowo.pl
Ważne

Intel szykuje procesor z myślą o tabletach: Bay Trail-T

Tabletowo.pl Intel szykuje procesor z myślą o tabletach: Bay Trail-T Nowości Plotki / Przecieki

Pod koniec ubiegłego roku zostałam poproszona o wypowiedź dla miesięcznika Logo w materiale „Ewolucje, rewolucje i rewelacje 2012” dotyczącą przyszłości rynku tabletów internetowych. Już wtedy trudno było przewidzieć jakie trendy będą panowały na rynku kilka miesięcy później (z perspektywy czasu widzę, że całkiem trafnie udało mi się ocenić sytuację ;)), a co dopiero obecnie, gdy tego typu urządzenia zmieniają się z miesiąca na miesiąc i trudno nad nimi nadążyć. Obserwując jednak poczynania dostawców komponentów do tego typu sprzętu można wyciągnąć kilka wniosków. Dzięki najnowszym grafikom, które trafiły do sieci, wiemy już, co na najbliższą przyszłość przygotował Intel.

Każdy producent raz na jakiś czas organizuje konferencje prasowe, na których zdradza – w zależności od eventu – mniej lub bardziej poufne informacje. Z jednych z takich spotkań pochodzą grafiki, które widzicie w tym wpisie, pierwotnie zamieszczone przez redakcję MobileGeeks.com. Wynika z nich, że Intel pracuje nad tabletowym procesorem Bay Trail-T.

Intel Bay Trail-T (22 nm) ma być czterordzeniową jednostką centralną o częstotliwości taktowania 2.1GHz ze wsparciem dla DirectX 11 i ekranów o rozdzielczości do 2560 x 1600 pikseli. Ma się charakteryzować zwiększoną wydajnością od poprzedniej generacji procesorów Intela, Clover Trail (32 nm), nawet do 50-60%, przy jednoczesnym obniżeniu bateriożerności nawet o połowę.

Według najnowszych informacji Intel rozpoczął rozmowy z producentami na temat ewentualnej współpracy i wykorzystania wspomnianych procesorów w konkretnych urządzeniach. Natomiast pierwsze tablety z Bay Trail-T mają trafić do sprzedaży na początku 2014 roku.

Tabletowo.pl Intel szykuje procesor z myślą o tabletach: Bay Trail-T Nowości Plotki / Przecieki

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona