Intel przygotowuje 64-bitowe układy Bay Trail dla tabletów z Windowsem - Tabletowo.pl

Intel przygotowuje 64-bitowe układy Bay Trail dla tabletów z Windowsem

Dołącz do dyskusji 0
Tabletowo.pl Intel przygotowuje 64-bitowe układy Bay Trail dla tabletów z Windowsem Nowości

Dyrektor generalny Intela, Brian Kraznich, na dzisiejszym spotkaniu z inwestorami ujawnił plany dotyczące wypuszczenia na rynek 64-bitowych układów Atom Bay Trail przeznaczonych dla tabletów z Winsowsem. Obecne budżetowe tablety pracujące na Windowsie 8, na przykład 8-calowy Dell Venue Pro 8, wykorzystują 32-bitowe chipy. W rezultacie, urządzenia te są ograniczone pod względem ilości pamięci RAM (mniej niż 4GB), co może skutkować problemami z uruchamianiem cięższych programów.

Tablety z Windowsem 8.1  i 64-bitowymi układami wraz z kompatybilnymi procesorami Intela pojawią się w przyszłym roku. Kraznich zapowiedział też wprowadzenie układów dedykowanych tabletom z Androidem, jednak nie jest pewne, czy mówił to w odniesieniu do 64-bitowych chipów, czy też do obecnych 32-bitowych rozwiązań.

Tak czy inaczej, CEO Intela spodziewa się, że jego propozycje trafią do tabletów z Androidem z niższej półki, wycenionych nawet na 150 dolarów. Ogólnie rzecz biorąc, na 2014 rok Intel planuje wypuścić na rynek 40 milionów tabletów zasilanych ich procesorami.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Nowy system komentarzy? Zobacz co się zmieniło.
Mediaexpert - extra rabaty!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona