Intel prezentuje własną koncepcję tabletu edukacyjnego - Tabletowo.pl

Intel prezentuje własną koncepcję tabletu edukacyjnego

Dołącz do dyskusji 0

Tabletowo.pl Intel prezentuje własną koncepcję tabletu edukacyjnego Ciekawostki Koncepcje Nowości   W dzisiejszych czasach dobrym sposobem na wyróżnienie swojego produktu z tłumu bliźniaczo podobnych, czarnych „dachówek”, jest zaprojektowanie go z myślą o konkretnej grupie odbiorców. W tej kategorii niepodzielnie królują tablety stworzone z myślą o najmłodszych, którzy na co dzień potrzebują zupełnie innych urządzeń niż ich rodzice.

Mimo iż firma Intel zazwyczaj nie zajmuje się produkcją urządzeń mobilnych, to jednak postanowiła ona zaprezentować światu swoją koncepcję tabletu edukacyjnego, skierowanego głównie do uczniów podstawówki. Urządzenie to zostało wyposażone w ekran o przekątnej 10 cali, procesor Intel Atom Z2520, moduł 3G, dwie kamery, system Android 4.2 oraz baterię zapewniającą 12 godzin pracy. Podobnie jak większość tabletów zaprojektowanych dla dzieci, koncepcyjny model Intela posiada wzmocnioną obudowę, odporną na wodę, pył i uszkodzenia mechaniczne, a dodatkowo zaprojektowaną tak, by dziecku łatwiej było trzymać ją w dłoniach. Tym co wyróżnia opisywany tu pomysł na tle konkurencji jest jednak zestaw dołączonych do niego akcesoriów. Oprócz rysika stylizowanego na normalny długopis znajdziemy tu również specjalną nakładkę, zamieniającą tylną kamerę w mikroskop, oraz elektroniczny termometr podłączany pod zwykłe złącze słuchawkowe. Wszystko to uzupełnia zestaw aplikacji edukacyjnych, instalowany fabrycznie w pamięci urządzenia.

Należy pamiętać, że tablet zaprojektowany przez firmę Intel jest tylko tak zwanym urządzeniem referencyjnym. Oznacza to, że jeśli kiedykolwiek trafi on do sprzedaży, to najprawdopodobniej z logo innej marki i mocno zmodyfikowanymi parametrami.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Nowy system komentarzy? Zobacz co się zmieniło.
Mediaexpert - extra rabaty!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona