Intel knuje z Facebookiem. Tworzą wspólnie superszybki procesor dla Sztucznej Inteligencji | Tabletowo.pl

Intel knuje z Facebookiem. Tworzą wspólnie superszybki procesor dla Sztucznej Inteligencji

Dołącz do dyskusji 0

Intel, gigant produkujący układy wykorzystywane w miliardach urządzeń na świecie, zdradził wczoraj, że wraz z Facebookiem oraz innymi liderami technologicznymi, mocno inwestują w Sztuczną Inteligencję. Zamierzają wspólnie stworzyć rodzinę procesorów Nervana – wyposażonych w sztuczne sieci neuronowe, dostosowane do potrzeb rozwijającej się technologii.

Usługi w chmurze stały się źródłem innowacji dla Sztucznej Inteligencji, zatem Intel „zbratał się” z Facebookiem i innymi firmami, by zbudować procesor wychodzący naprzeciw rosnącym potrzebom tego wymagającego i wciąż rozrastającego się segmentu technologii.

„Sztuczna Inteligencja będzie dla nas tym, czym Internet stał się dla ludzi w latach 90. XX wieku”
– dyrektor generalny Intela, Brian Krzanich

Brian Krzanich wyraził nadzieję, że zbudowanie rodziny układów dedykowanych Sztucznej Inteligencji przyśpieszy jej zastosowanie w opiece zdrowotnej, social-mediach, samochodach i prognozowaniu pogody. Nowy procesor, nazwany „Nervana”, to efekt trzyletniej pracy. Co ciekawe, Intel nie musiał zaczynać od zera – w 2016 roku przejął startup Nervana, który pracował nad technologiami Sztucznej Inteligencji. Wystarczyło więc trochę dofinansować projekt.

Intel stara się wykraczać poza główne źródło dochodów – co prawda chipy dla komputerów osobistych to wciąż gigantyczny rynek, ale widać też jego powolne kurczenie się. Dlatego firma chce upewnić się, że jej układy będą pierwszym wyborem dla producentów autonomicznych samochodów czy masowo wykorzystywanych technologii Sztucznych Inteligencji. Jeśli rewolucja ma pojawić się za sprawą inteligentnych algorytmów, to Intel nie chce przespać swojej szansy.

źródło: Intel, Gadgets360

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona