Intel na CES 2014 – Windows i Android na jednym urządzeniu

Mimo, iż Asus i Samsung pokazali już jakiś czas temu tablety dwusytemowe, nie są one mocno promowane nawet przez samych producentów. Wynika to po części z niechęci samych twórców tych systemów, czyli Google i Microsoft do wspierania takich rozwiązań, a po części zaś z tego, że tylko procesory Intela wspierają takie rozwiązanie.

ativq

Teraz własnie Intel ogłosił, że na CES 2014 pokaże pokaże kilka urządzeń (!), na których Android będzie pracował na sprzęcie z system Microsoft Windows 8.1 jako wirtualny OS (czego świetnym dowodem jest zbliżająca się premiera Asusa Transformer Book Duet TD300). Wewnętrzna nazwa tego rozwiązania w Intelu jest bardzo prosta i oczywista: „Dual OS”.

Dla Intela to oczywisty ruch: pokazuje, że jego platforma świetnie obsługuje oba systemy, a portowanie Androida na Bay Trail jest już dopracowane. Jego procesory powoli, lecz bardzo konsekwentnie, zdobywają rynek (patrz: nowy Modecom), a ten ruch spowoduje tylko większe zainteresowanie nimi na rynku – szczególnie tanich tabletów. Dla nas oznacza to większą konkurencję na rynku, a więc: lepsze rozwiązania w lepszych cenach.

Czy „Dual OS” jest rozwiązaniem dla Was?

źródło, źródło