Intel: już niebawem kupimy tablety z Windowsem w cenach od 99 do 129 dolarów

Wiele osób, które szukają tabletu mającego posłużyć im do pracy, zwraca się w stronę urządzeń opartych o system Microsoftu – Windows 8. O ile funkcjonalność tego typu urządzeń jest dość wysoka, o tyle cena najczęściej odstrasza klientów z mniej zasobnym portfelem. Sytuacja ta nie jest dobra dla Microsoftu, który ostatnio ogłosił że system operacyjny z Redmond będzie darmowy w przypadku urządzeń z ekranem o przekątnej mniejszej niż 9 cali. Według Hermanna Eula, wiceprezesa Intela, już niebawem ten krok przyczyni się do wejścia na rynek wielu okienkowych tabletów w bardzo niskich cenach.

Wysoko postawiony pracownik tej firmy stwierdził tak podczas konferencji Intel Developer Forum w Chinach. Według jego słów już za jakiś czas na rynku będzie można zauważyć coraz więcej tabletów z systemem Windows 8.1 w cenach od 99 do 129 dolarów. Byłoby to bardzo pocieszające dla klientów, którzy obecnie by nabyć tablet z systemem z Redmond muszą wyłożyć na stół minimum 200 euro. Hermann Eul nie omieszkał też dodać, że tanie tablety z Windowsem będą wykorzystywały energooszczędne, budżetowe procesory Intela z serii Bay Trail.

Miejmy nadzieję, że słowa pracownika Intela znajdą odzwierciedlenie w rzeczywistości. Większa konkurencja pomiędzy producentami tabletów to większa możliwość wyboru dla klientów. Pojawienie się tanich tabletów z Windowsem powinno tak zadziałać, co w rezultacie przełoży się zapewne na zadowolenie konsumentów. Czy tak rzeczywiście się stanie? Czas pokaże.

A Wy jak odnosicie się do tych rewelacji? Wolicie tablety z systemem Android, iOS czy Windows?

[źródło]