Intel i New Balance połączą siły i stworzą smartwatch z Android Wear dla biegaczy

Współpraca jest kluczem do sukcesu. Zwłaszcza, gdy jest się debiutantem w danym segmencie. Dynamicznie rozwijający się rynek wearables przyciąga coraz więcej producentów. W tym roku zadebiutuje na nim smartwatch stworzony wspólnie przez New Balance i Intela. Jednak to ma być tylko jedna z wielu planowanych nowości.

New Balance jest znanym na całym świecie producentem obuwia, odzieży i akcesoriów sportowych. Mimo ugruntowanej pozycji, trudno by było samodzielnie wejść tej marce na rynek wearables. Dlatego postanowiono nawiązać współpracę z Intelem, który ma już w tej kwestii spore doświadczenie. Warto przypomnieć choćby fakt, że pomógł stworzyć podobne rozwiązania m.in. Fossilowi.

Pierwszym produktem sygnowanym przez New Balance ma być smartwatch z systemem operacyjnym Android Wear, przeznaczony dla biegaczy. Oczywiście jest za wcześnie, aby oczekiwać jakichkolwiek konkretów, ale podejrzewam, że zostanie on wyposażony w jakieś autorskie rozwiązania. Dlaczego? Ponieważ mijałoby się z celem wypuszczanie wearable, oferującego dokładnie to samo, co konkurencja. Wiadomo za to na pewno, że będzie on w pełni funkcjonalny bez potrzeby parowania go ze smartfonem. To bardzo dobre posunięcie, w końcu bieganie ze smartfonem nie jest zbyt wygodne – zwłaszcza, gdy w kieszeni mamy 5,5 czy 6 cali ;).

Jednak ww. smartwatch nie będzie jedynym owocem współpracy New Balance z firmami technologicznymi (bowiem wśród wymienianych kontrahentów jest również m.in. Google). Ten pierwszy powołał do życia dział pod nazwą Digital Sport (dosł. Cyfrowy Sport), którego zadaniem będzie skupienie się na zrozumieniu, motywowaniu i ulepszaniu życia sportowców poprzez cyfrowe doświadczenia oraz technologie ubieralne.

Przyszłe portfolio wearables, sygnowane przez New Balance, składać się będzie z trzech kategorii: devices, czyli smartwatchy, embedded technology, tj. różnych czujników „wbudowywanych” w obuwie i stroje oraz performance sport – sprzętu sportowego, również wyposażonego w specjalne czujniki, które będą śledzić i analizować aktywność fizyczną sportowca, a potem przedstawią mu „obrobione” dane.

Smartwatch stworzony wspólnie przez New Balance i Intela ma zadebiutować na rynku na przełomie listopada i grudnia 2016 roku. Kolejne urządzenia pojawią się na pewno również w 2017 i 2018 roku.

Źródło: New Balance, ClipArtBest (grafika wyróżniająca)