Potwór: Intel Core i9 z odblokowanym mnożnikiem i 5,0 GHz w trybie turbo

Intel ogłosił dziś dziś szczegółowe informacje i datę dostępności nowego procesora Intel Core i9-9900KS Special Edition 9. generacji. To topowy układ przeznaczony dla najbardziej wymagających graczy.

Reklama

Intel Core i9-9900KS Special Edition charakteryzuje się bezkompromisowością. Bazowa częstotliwość układu wynosi 4,0 GHz, ale w trybie turbo każdy z rdzeni podbija taktowanie do 5,0 GHz. A rdzeni jest osiem.

Gustowne pudełeczko…

 

Reklama
… i zawartość.

Jak podkreśla Frank Soqui, wiceprezes i dyrektor generalny Desktop, Workstation i Channel Group Intela, ten wyjątkowy układ jest pokazem tego, co firma może zaoferować wymagającemu użytkownikowi:

„Intel podniósł poprzeczkę w dziedzinie gier komputerowych dzięki nowemu procesorowi Intel Core i9-9900KS Special Edition. Oparty na architekturze 9. generacji, Intel Core i9-9900K to najlepszy na świecie procesor dla graczy, teraz dodatkowo usprawniony i ulepszony, stworzony specjalnie dla ekstremalnego gamingu i wymagających fanów gier, którzy chcą jak najwyższej wydajności. Ten procesor stanowi kolejny kamień milowy innowacji dla Intela, idąc w ślady zeszłorocznej edycji limitowanej Intel Core i7-8086K 8. generacji.”

Intel Core i9-9900KS Special Edition tuż za rogiem

Liczba sztuk nowego procesora Intela jest ograniczona, będzie on dostępny od 30 października.

Oto kilka przydatnych informacji na jego temat:

  • Bazowa częstotliwość 4,0 GHz; 5,0 GHz w trybie turbo
  • Osiem rdzeni, 16 wątków, 127 W TDP, 16 MB Intel Smart Cache i do 40 linii PCIe
  • Kompatybilny z istniejącymi płytami głównymi z chipsetem Z390
  • Do 27% szybsze działanie przy obciążających zadaniach np. podczas jednoczesnego grania, streamowania i nagrywania, w porównaniu z 3-letnim komputerem
  • Do 35% więcej klatek na sekundę w porównaniu z 3-letnim komputerem
  • Do 17% szybsza edycja wideo 4K w porównaniu z poprzednią generacją i do 78% szybsza w porównaniu z 3-letnim komputerem
  • Roczna gwarancja
  • Łatwe podkręcanie dzięki nowym i ulepszonym funkcjom, takim jak Intel Performance Maximizer

Wspomniany 3-letni komputer działał na procesorze Intel Core i7-6700K 6. generacji, więc możecie wyrobić sobie orientacyjną opinię, na ile limitowana edycja nowej i-dziewiątki byłaby szybsza od takiego układu.

Po więcej informacji o Intel Core i9-9900KS Special Edition możecie zajrzeć na stronę Intela.

źródło: informacja prasowa