Instagram wprowadza Live Stories – transmisje wideo na żywo

Instagram rozpoczął dystrybucję nowej aktualizacji swojej aplikacji, a wraz z nią na smartfonach milionów jej użytkowników zagościła możliwość transmitowania wideo na żywo w ramach „Stories”. Jak widać, różnice pomiędzy czołowymi serwisami społecznościowymi powoli się zacierają, a my zaczynamy widzieć wszędzie te same rozwiązania.

Nowa funkcja była dotąd dostępna tylko dla mieszkańców Stanów Zjednoczonych, jednak od tej pory wszyscy instagramerzy z całego świata będą mogli cieszyć się streamowaniem swoich codziennych przygód na żywo.

Opcja ta jest dostępna dla posiadaczy aplikacji w wersji 10.0 lub nowszej. Aby rozpocząć transmisję na żywo, wystarczy przesunąć ekran aplikacji od lewej krawędzi do prawej. Gest ten otwiera aparat Instagrama, wśród opcji którego znajdziemy tryb „na żywo”.

Interfejs ma standardowe przełączniki, które zarządzają na przykład lampą błyskową, czy też pozwalają na dostanie się do panelu ustawień. Tam zdecydujemy, kto może, a kto nie może oglądać nasze transmisje. Da się ukrywać streamy przed konkretnymi ludźmi i zapisywać je na urządzeniu.

Instagram w strumieniu Stories nie omieszka poinformować nas, jeśli któraś z obserwowanych przez nas osób nadaje na żywo, przy okazji podając, ile osób ją ogląda.

Testowaliście już instagramowe live’y? :)

 

źródło: Tech2