Instagram usprawnia Stories – od teraz można odpowiadać za pomocą zdjęć i filmów | Tabletowo.pl

Instagram usprawnia Stories – od teraz można odpowiadać za pomocą zdjęć i filmów

Dołącz do dyskusji 0

Stories na Instagramie to niemalże kopia tego, co znajdziemy w aplikacji Snapchata. Jednak jest to kopia o wiele popularniejsza od oryginału. Sam widzę to po swoich znajomych – ze Stories na Instagramie korzysta około 30-40 moich ziomków, natomiast na Snapchatcie zaledwie około 10.

Ten sukces zauważył także sam Instagram, jednak nie zamierza spocząć na laurach. Deweloper przygotował kolejne usprawnienie tej funkcjonalności. Jeszcze do wczoraj jedyną formą odpowiedzi na czyjeś Story była bowiem wiadomość tekstowa. Ale właśnie się to zmienia. Od teraz możemy wysłać znajomemu zdjęcie, a nawet film.

Jak to działa? Kiedy oglądasz czyjeś Story, w lewym dolnym rogu pojawi się ikonka aparatu. Wystarczy, że ją dotkniesz i już będziesz mógł odpowiedzieć za pomocą zdjęcia lub filmu. Masz też możliwość wklejenia pomniejszonej miniatury Story, na które odpowiadasz. Twój znajomy odnajdzie Twoje „dzieło” w swojej skrzynce odbiorczej.

Ze Stories na Instagramie korzysta codziennie około ćwierć miliarda osób – pozostawia to Snapchata daleko w tyle. Dodatkowo, Instagram umożliwia prowadzenie transmisji na żywo, a tego na próżno szukać w konkurencyjnym produkcie. Za sukcesem stoi oczywiście fakt, że serwis ciągle reklamował tę funkcję różnymi formami. Choć nie bez wpływu było też to, że jeszcze przed dodaniem Stories z Instagrama korzystało już bardzo dużo osób.

Aby móc używać nowych funkcji, wystarczy zaktualizować aplikację Instagrama za pośrednictwem Sklepu Play lub App Store. Jeśli nie jest jednak jeszcze ona dla Was dostępna, możecie (ale tylko w przypadku telefonu z systemem Android) wykonać ją ręcznie, pobierając plik instalacyjny, który znajduje się pod tym linkiem.

źródło: engadget.comwersm.com (zdjęcie tytułowe)

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona