Spore ułatwnienie dla użytkowników Instagrama - od teraz możemy zobaczyć, który znajomy jest aktywny | Tabletowo.pl

Spore ułatwnienie dla użytkowników Instagrama – od teraz możemy zobaczyć, który znajomy jest aktywny

Dołącz do dyskusji 0

Mam wrażenie, że Instagram to ostatnio jeden z najszybciej rozwijających się portali społecznościowych. Jak zapewne wiecie, jakiś czas temu do serwisu dodano komunikator internetowy, który niestety odstaje funkcjonalnością od produktów w postaci Telegrama czy Messengera. Jak się okazuje, deweloperzy nieco rozwinęli wbudowany w Instagrama czat o bardzo ważną funkcję.

Tak jak wspomniałem we wstępie, Instagram rozwija się bardzo szybko. Na początku służył on tylko do wrzucania zdjęć. Teraz natomiast, oprócz dzielenia się fotografiami, możemy dodawać zdjęcia i filmy do funkcji My Day, a także dzielić się dłuższymi nagraniami w IGTV, czyli nowej konkurencji dla YouTube’a. Instagram może również służyć do wymieniania się wiadomościami tekstowymi, tak jak w przypadku innych komunikatorów internetowych.

Można już instalować i korzystać z Instagrama w wersji Lite. Jak działa?

Deweloperzy pochwalili się, że do aplikacji właśnie dodano funkcję, dzięki której możemy sprawdzić, czy ktoś aktualnie jest aktywny. Jeśli natomiast nasz znajomy nie jest dostępny, to pokaże nam się informacja kiedy ostatnio przeglądał on Instagrama. Wygląda to podobnie jak w Messengerze.

Co ważne, jeśli nie chcesz aby Twoi znajomi wiedzieli czy w danym momencie jesteś dostępny, to możesz tę opcję wyłączyć. Wystarczy wejść w ustawienia, a następnie w zakładkę Status aktywności. W tym miejscu należy odznaczyć opcję Pokaż Status Aktywności.

Dodatek ten ma sprawić, że więcej osób zacznie korzystać z wiadomości prywatnych w Instagramie, tzw. Direct. Ja natomiast nieprzerwanie od kilku tygodni korzystam z Telegrama i prawdopodobnie zostanę z nim na dłużej.

Aktualizacja jest już dostępna w Sklepie Google Play (dla urządzeń z Androidem) oraz w App Store (dla urządzeń z iOS).

Źródło: Android Central

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona