Instagram święci kolejny sukces: 40 milionów użytkowników - Tabletowo.pl

Instagram święci kolejny sukces: 40 milionów użytkowników

Tabletowo.pl Instagram święci kolejny sukces: 40 milionów użytkowników Aplikacje Nowości Social Media

Minęło niewiele ponad 10 dni od momentu, kiedy w sklepie Google Play pojawił się Instagram dla urządzeń z systemem Android. Po dwóch aktualizacjach naprawiających błędy zgłoszone przez pobierających, aplikacja stała się kompatybilna z większością popularnych smartfonów i tabletów internetowych. Jak twierdzi Rakshith Krishnappa, twórca programu służącego do przeglądania opublikowanych w serwisie Instagram zdjęć Gramfeed, w API Instagramu zarejestrowanych jest ponad 40 milionów użytkowników.

Dokładna liczba to 40 026 379 i z sekundy na sekundę rośnie. Przed wydaniem aplikacji na system Android, z Instagramu korzystało 30 milionów posiadaczy urządzeń z iOS. Oznacza to, że w ciągu zaledwie dziesięciu dni baza użytkowników serwisu wzrosła o 10 milionów i stał się jedną z najczęściej pobieranych aplikacji w Google Play. Jest to niemałe i godne podziwu osiągnięcie grupy entuzjastów, która składa się z zaledwie 12 osób.

Myślę, że swobodnie możemy założyć, że tendencja wzrostowa popularności Instagramu już wkrótce przyspieszy. Niedawno Instagram stał się własnością Facebooka, który kupił go za miliard dolarów. Dzięki takiemu zabiegowi, Instagram zyskał 500 milionów potencjalnych użytkowników. W jaki sposób Facebook zintegruje fotograficzny serwis ze swoimi usługami? Przekonamy się w ciągu kilku najbliższych miesięcy.

Czy należycie do grona 40 milionów użytkowników Instagramu? Jeśli tak, dajcie znać w komentarzach, co o nim sądzicie. Aplikację Instagram możecie pobrać za darmo ze sklepów Google Play i Apple AppStore.

via The Verge

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona