Instagram (fot. Pixabay)

Instagram jednak nie będzie powiadamiać, jeśli ktoś zrobił zrzut ekranu naszego Stories

Instagram co rusz wprowadza nowe funkcje, usprawniające działanie lub ułatwiające obsługę programu. Jakiś czas temu rozpoczęły się testy opcji umożliwiającej sprawdzenie, kto wykonał zrzut ekranu zdjęć, pojawiających się w relacjach. Teraz już wiemy, że opcja ta ostatecznie nie zostanie wprowadzona.

W lutym 2018 roku niektórym użytkownikom została udostępniona funkcja, która pokazywała, kto wykonał zrzut ekranu ich Instastories. Jeszcze przed wprowadzeniem tej funkcji dla wszystkich, pojawiła się jednak informacja, że Instagram zakończył testy i ostatecznie nie udostępni takiej funkcji.

Reklama

Z jednej strony taka funkcja byłaby przydatna ze względu na możliwość monitorowania, kto interesuje się publikowanymi przez nas treściami. Podobna opcja jest obecna w aplikacji głównego konkurenta – Snapchata. Dla twórców tego typu informacje mogą być też przydatne w celu monitorowania zaangażowania fanów i popularności pojawiających się materiałów.

Sporo użytkowników może być jednak zadowolona z braku takich powiadomień – pozwoli to na „ciche zapisanie” opublikowanych treści innych osób, zanim znikną po upływie 24 godzin. Nikt przecież nie musi wiedzieć, jakich zdjęć robimy zrzuty.

A Wy jak myślicie – czy taka funkcja byłaby przydatna, czy faktycznie lepiej, że jej już nie będzie?

Źródło: Android Authority