Wow! Instagram ma już ponad miliard aktywnych użytkowników!

Instagram to bardzo popularny serwis społecznościowy, z którego chętnie korzysta wielu moich znajomych. Co ciekawe, portal ten ma powody do świętowania, bowiem właśnie przekroczył barierę miliarda aktywnych użytkowników.

Instagram to zdecydowanie jeden z najpopularniejszych obecnie serwisów społecznościowych. Jest on również kolejną usługą Facebooka, która przekroczyła próg miliarda aktywnych użytkowników w miesiącu. Co ciekawe, Facebook przejął Instagram w 2012 roku, kiedy miał on „jedynie” 40 milionów aktywnych użytkowników.

Reklama

Jak Instagram wypada na tle innych usług od Facebooka? Niewiele gorzej, ale nadal bardzo dobrze – z Messengera korzysta ponad 1,3 miliarda osób, natomiast z WhatsAppa aż 1,5 miliarda. No i oczywiście nie można zapomnieć o samym Facebooku, z którego korzysta 2,2 miliarda osób miesięcznie.

Instagrama naprawdę można lubić. Na tle innych społecznościówek cechuje go przede wszystkim ład i spokój. Nie jesteśmy na nim ciągle atakowani powiadomieniami, postami z przeróżnych grup, czy komentarzami znajomych pod wpisami, które nawet nas nie interesują. Tutaj jedyne co mamy, to zdjęcia (i często są to naprawdę ładne zdjęcia). Jakiś czas temu serwis zaopatrzono w nową funkcję, My Day, która na Instagramie sprawdza się bardzo dobrze.

Na Instagramie znajdziecie mnie pod nickiem @cichy1173. Jeśli chcecie, to dajcie swój nick w komentarzu, dzięki czemu łatwo się tam odnajdziemy :).

Źródło: Engadget