Instagram Lite

Masz miesiąc na wyrzuty sumienia. Instagram pomoże odzyskać usunięte zdjęcia

Okoliczności, w jakich tracimy zdjęcie na Instagramie bywają różne. Może to być przypadkowe lub celowe usunięcie posta, a czasem wyczyszczenie całego profilu w wyniku włamu na konto. Instagram stworzył w tym celu możliwość przywrócenia takich treści.

Instagram pomaga w odzyskaniu zdjęć

Instagram nie ocenia, Instagram rozumie. Jeśli w jakichś okolicznościach straciliśmy jedno lub więcej zdjęć z naszego profilu na platformie, będziemy mieli teraz możliwość odzyskania treści, które w innych okolicznościach przepadłyby na wieki.

Nowe narzędzie przeznaczone jest nie tylko dla tych, którzy kompulsywnie usuwają raz dodane posty, ale także tych, którzy ucierpieli w wyniku włamania na konto, a po odzyskaniu dostępu z trwogą zauważyli, że oto zostali pozbawieni wszystkich fotografii. Jak podaje Instagram,

Wiemy, że hakerzy czasami usuwają treści, gdy uzyskują dostęp do konta i do tej pory użytkownicy nie mieli możliwości łatwego odzyskania swoich zdjęć i filmów.

„Ostatnio usunięte” pojawia się jako opcja w ustawieniach konta Instagrama. W tej sekcji można przywrócić uprzednio usunięte zdjęcie lub film, ale także pozbyć się go permanentnie.

Zdjęcia nie od razu odchodzą w niebyt

Jak wyjaśnia Instagram na stronach pomocy, sam fakt, że usunięte zdjęcia i filmy nie są widoczne na naszym profilu, nie od razu oznacza, że nie można ich znaleźć na serwerach. Ich kopie wciąż tam są i pozostaną na nich przez 30 dni – na wypadek, gdybyśmy chcieli je ponownie odzyskać. Przez cały ten czas dotyczy je zatwierdzony przez nas regulamin korzystania z serwisu. Sam proces usuwania może potrwać jeszcze dłużej – nawet do 90 dni.

Możliwość przeglądania ostatnio usuniętych postów pojawia się po zaktualizowaniu aplikacji Instagrama na Androidzie lub iOS. U mnie funkcja nie jest jeszcze widoczna, mimo posiadania najwyższej możliwej wersji programu. Podejrzewam, że pojawi się wkrótce.