Instagram niechcący testuje nową, horyzontalną wersję serwisu, na zbyt dużym gronie użytkowników

Testy aplikacji to codzienność. Ich twórcy wprowadzają pewne zmiany, by sprawdzić ich odbiór na wąskiej grupie użytkowników. Instagram jednak nieopatrznie wypuścił aktualizację dla swojej aplikacji dla zbyt dużej liczby odbiorców, powodując małe zamieszanie nowym sposobem wyświetlania treści.

Grupa testowa mogła przez jakiś czas przeglądać Instagrama w poziomie, przesuwając swój kanał wiadomości niczym Stories. Nie jest to nowy pomysł, gdyż serwis testował podobne rozwiązania już od października, w sekcji Odkrywaj.

Reklama

Nowy feed zamieniał na poziomy układ przeglądania postów, i działo się tak właściwie we wszystkich miejscach wyświetlania postów, włącznie z osobistym profilem. Nad postami znajdował się pasek przewijania, informujący, jak daleko przesunęliśmy się na poziomej osi.

Wadą takiego sposobu wyświetlania postów jest to, że można wyświetlać na ekranie tylko jeden post na raz. Z drugiej strony dostęp do Stories był nieco łatwiejszy, bo kółka z Relacjami pojawiały się niżej i nie trzeba było do nich sięgać tak wysoko palcem.

Komentując tę zmianę, szef Instagrama przyznał, że poziomy feed miał być małym testem, ale przypadkowo został udostępniony szerszemu gronu użytkowników niż planowano. Sprawy bardzo szybko wróciły do normy, kiedy w sieci zaczęły pojawiać się głosy niezadowolenia z nowego sposobu nawigowania w aplikacji.

https://twitter.com/mosseri/status/1078321786586951680

Taką zmianę musiało zauważyć u siebie wielu użytkowników Instagrama, skoro na Twitterze fraza „Instagramupdate” szybko wskoczyła do popularnych słów.

dzięki fonearena