Instagram na Androida – aktualizacja wnosząca wsparcie dla tabletów

instagram android

Jeśli miałabym wskazać największy fail tygodnia w aplikacjach mobilnych, bez zastanowienia byłby to Instagram na Androida. Szumnie zapowiadany program, który na iOS odniósł wielki sukces (ok. 30 milionów użytkowników), w momencie premiery na system internetowego giganta Google okazał się niewypałem. Bo jak inaczej powiedzieć o aplikacji, która nie działała na bardzo wielu tabletach i smartfonach?

W ciągu pierwszych 24 godzin obecności w Google Play, Instagram został pobrany milion razy. Do tego wyniku przyczyniłam się także ja, bo ściągnęłam aplikację na wszystkie tablety z Androidem, które miałam pod ręką – szkoda tylko, że na żadnym nie działała (Asus Transformer Prime, Toshiba AT200, Manta MID06, Zixo PS47). Wreszcie autorzy programu postanowili coś z tym zrobić.

Aktualizacja Instagram na Androida wnosi wsparcie dla tabletów pracujących w oparciu o Androida (dajcie znać czy działa na Waszych urządzeniach), poprawkę stabilności oraz możliwość instalacji aplikacji na karcie pamięci – opcja przydatna zwłaszcza dla starszych urządzeń, które oferują niewiele pamięci wewnętrznej.

Instagram na Androida dostępny jest bezpłatnie w Google Play. Użytkownicy sprzętu z iOS również mogą korzystać z aplikacji – do pobrania w AppStore.

źródło