Instagram - miniatura

Instagram umożliwił wrzucanie albumów zdjęć o proporcjach innych niż 1:1

Kiedy Instagram dopiero raczkował jako portal społecznościowy, miał pewne cechy charakterystyczne – najbardziej w oczy rzucała się konieczność publikowania kwadratowych zdjęć. Jakiś czas później przymus ten został wycofany, choć nadal obowiązywał w przypadku wrzucania „galerii” zdjęć do jednego posta. Teraz również w tym przypadku użytkownik nie musi zachować proporcji 1:1.

Wrzucanie serii zdjęć na Instagrama pojawiło się na nim już jakiś czas temu – o beta-testach tej funkcji informowaliśmy już w lutym. W międzyczasie taka możliwość zdążyła zawitać u wszystkich, a nawet na dobre zadomowić się w świadomości instagramowiczów.

Albumy zdjęć miały jednak drobną wadę – wszystkie wrzucane tam fotki musiały być upublicznione w formacie 1:1. Z jeden strony to dobrze, że chociaż tutaj Instagram pozostał „kwadratowy”, ale z czysto praktycznego punktu widzenia – to coś jak niedociągnięcie deweloperów. Bo skoro mogę wrzucać zdjęcia o dowolnych proporcjach i mogę wrzucać galerię zdjęć do jednego posta, to dlaczego nie mogę wykorzystać obu tych funkcji na raz?

Ten problem został już rozwiązany, a zadbała o to dwunasta wersja aplikacji, która już pojawiła się w Google Play. Jest jedno zastrzeżenie – wszystkie zdjęcia w obrębie jednego posta muszą mieć zachowaną tę samą proporcję. Jeżeli chodzi o pomniejsze zmiany, które przyniosła ta aktualizacja, to minimalnie poprawił się design aplikacji. Instagram wyświetla teraz tekst przy użyciu nieco mniej topornej czcionki, przez co całość jest bardziej czytelna. Filtry nie zostały pominięte – na podglądzie zdjęcia widzimy teraz rozmazaną fotkę, a na niej pierwszą literę nazwy danego efektu. Wizualnie poprawiło się także okno wyboru profilu. W gruncie rzeczy to nic interesującego – najciekawszą i najbardziej interesującą zmianą w dwunastej wersji aplikacji są zdecydowanie poprawki „albumowe”.

Jeżeli nie macie jeszcze Instagrama, a chcielibyście go przetestować, to możecie kliknąć w umieszczony poniżej baner, aby przejść do odpowiedniej podstrony w Google Play. A jeśli już korzystacie z aplikacji i nie możecie się doczekać opisanych nowości, a aktualizacja nie trafiła na Wasze urządzenia, to odpowiedni plik instalacyjny możecie pobrać z APK Mirror – wystarczy, że klikniecie tutaj.

Instagram umożliwił wrzucanie albumów zdjęć o proporcjach innych niż 1:1 23

źródło: Android Police