Innogy Go! – 500 elektrycznych BMW trafi na ulice Warszawy

Spółka energetyczna Innogy uruchamia swoją ofertę elektrycznego carsharingu w Polsce. Mieszkańcy Warszawy otrzymają do dyspozycji aż pięćset BMW i3 napędzanych wyłącznie energią elektryczną. Pierwsza jazda za jeden grosz.

Oferta Innogy Go! Umożliwia wypożyczenie samochodu poprzez dedykowaną aplikacje mobilną dostępną dla systemów Android i iOS. Koszt jazdy jednym z dostępnych BMW i3 ma wynosić 1,19 zł/minutę. Skorzystanie z mocniejszych wersji elektrycznego BMW – modeli i3s wyniesie nas już 1,49 zł/minutę. Istnieje także możliwość wypożyczenia samochodów na dłużej. Za pakiet dobowy zapłacimy odpowiednio 239 zł i 299 zł. Nowi użytkownicy za pierwszą 15-minutową jazdę zapłacą 1 grosz.

Firma Innogy zadbała także o odpowiedni serwis związany z ładowaniem. Wykorzystuje do tego dedykowaną sieć 30 szybkich punktów ładowania, tzw. superchargerów o mocy 50 kW, które są w stanie naładować baterię BMW i3 do 80% w 40 – 50 minut. Opcjonalnie, użytkownik elektrycznego carsharingu może podłączyć samochód do jednej z ogólnodostępnych stacji ładowania Innogy na terenie Warszawy i okolic. Listę punktów można znaleźć na specjalnej mapie dostępnej w aplikacji mobilnej.

Elektryczny carsharing to coraz częstsze rozwiązanie dostępne w miastach na całym świecie. Umożliwia wygodne i szybkie przemieszczanie się samochodem, bez konieczności ponoszenia kosztów związanych z jego utrzymaniem. Niezależne badania pokazują, że każdy współdzielony samochód zastępuje co najmniej trzy prywatne. W efekcie wpływa to na redukcję korków w mieście oraz większą dostępność miejsc parkingowych. Korzystanie z samochodu elektrycznego umożliwia także poruszanie się po buspasach czy darmowe parkowanie w obszarach płatnych.

źródło: BMW