Ingress - nietypowa gra z Google Play ląduje wreszcie w App Store | Tabletowo.pl

Ingress – nietypowa gra z Google Play ląduje wreszcie w App Store

Dołącz do dyskusji 0

Ingress to tytuł, który przez kilka ostatnich miesięcy wzbudzał słuszną zazdrość wśród posiadaczy tabletów i telefonów z logo nadgryzionego jabłka. Nadszedł jednak czas, w którym zarówno Ruch Oporu jak i Oświeceni postanowili wcielić w swoje szeregi również posiadaczy iUrządzeń.

Osobom, które z jakichś powodów przeoczyły całe zeszłoroczne zamieszanie z produkcją NianticLabs, należy się w tym momencie krótkie wyjaśnienie. Ingress to genialna w swojej prostocie gra, zamieniająca mapy Google w teren starć między dwiema zwaśnionymi frakcjami wspomnianymi we wstępie. Oznacza to, że by osiągnąć jakiekolwiek wyniki uczestnicy zmuszeni są do ruchu na świeżym powietrzu, co raczej nie jest zjawiskiem utożsamianym normalnie z grami komputerowymi. Mimo iż nie był to pierwszy tytuł wykorzystujący mechanizmy tego typu, to jednak nikomu wcześniej nie udało się zrealizować podobnego przedsięwzięcia na tak ogromną skalę, dzięki czemu Ingress zyskał duże zainteresowanie zarówno ze strony mediów jak i graczy całego świata.

Podobnie jak to było w przypadku wersji z Google Play, gra dostępna jest do pobrania z App Store za darmo i nie zawiera mikropłatności. W obu przypadkach do poprawnego działania wymagany jest dostęp do internetu i GPS.

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona