Ingress debiutuje w Google Play | Tabletowo.pl

Ingress debiutuje w Google Play

Dołącz do dyskusji 0

Gdy ponad rok temu w sieci pojawiły się pierwsze informacje dotyczące gry Ingress, wzbudziły one bardzo pozytywne odczucia wśród internautów. Koncepcja gry łączącej w sobie cyfrową rozgrywkę z koniecznością oderwania się od monitora i spędzenia nieco czasu na świeżym powietrzu wydawała się być długo oczekiwanym powiewem świeżości w nieco skostniałym świecie gier komputerowych. Niestety, trwające nieco zbyt długo testy wersji beta sprawiły, że większość z nas najzwyczajniej w świecie zapomniała o projekcie Ingress.

Na szczęście wspomniane testy dobiegły już końca, a finalna wersja gry zadebiutowała w końcu w Google Play. Dzięki temu każdy, kto posiada urządzenie wyposażone w GPS i system Android, może dołączyć do pozostałych zawodników, biorących udział w prawdopodobnie największej w historii grze opartej na rzeczywistości rozszerzonej. Zadaniem gracza jest, w telegraficznym skrócie, przejmowanie portali rozsianych po całym świecie, dzięki czemu zwiększamy strefy zajęte przez wybraną przez nas frakcję. Mechanika gry zachęca do kooperacji, promując zorganizowane działania graczy, zarówno na małą jak i wielką skalę. Fabularne tło dla naszych akcji stanowi rozbudowana historia Science Fiction, której osią jest odkryta przez naukowców z CERN tajemnicza energia – XM.

Ingress możecie pobrać z Google Play.

http://youtu.be/Ss-Z-QjFUio

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona