Indie niebawem staną się drugim rynkiem smartfonów na świecie, wyprzedzając Stany Zjednoczone - Tabletowo.pl

Indie niebawem staną się drugim rynkiem smartfonów na świecie, wyprzedzając Stany Zjednoczone

Dołącz do dyskusji 0

Podczas premiery Moto Z2 Play w Indiach, Motorola podzieliła się z publicznością interesującą statystyką, której nie można przemilczeć. Dotyczy ona rosnącego znaczenia indyjskiego rynku na smartfonowej mapie świata.

Według informacji przekazanych przez Motorolę, Indie są gotowe stać się drugim co do wielkości rynkiem smartfonów na świecie, przewyższając nawet Stany Zjednoczone. W tym roku sprzedaż tych urządzeń ma sięgnąć 127 milionów sztuk. To więcej niż łącznie trafia do rąk konsumentów w Brazylii, Japonii i Indonezji.

Tabletowo.pl Indie niebawem staną się drugim rynkiem smartfonów na świecie, wyprzedzając Stany Zjednoczone Ciekawostki Producenci Raporty/Statystyki

Oznacza to, że Hindusi bardzo polubili urządzenia mobilne i wydają na nie pieniądze, choć nadal kupowane są głównie smartfony budżetowe. Motorola nie bez powodu podkreślała na swojej konferencji znaczenie Moto Z2 Play, Moto C i Moto C Plus wiedząc, że w Indiach większą popularnością cieszą się tańsze propozycje, a flagowce nie są tak rozchwytywane jak na rynkach zachodnich.

Motorola nie jest sama w swojej ocenie. Xiaomi niedawno otworzyło drugą fabrykę smartfonów w Indiach w ramach kampanii #MakeInIndia, a Huawei zainwestowało w indyjski rynek co najmniej 10 milionów dolarów, aby napędzić sprzedaż smartfonów z linii Honor. Lenovo, ZTE, Coolpad i Meizu rozpoczęły tam sprzedaż niedrogich urządzeń z obsługą sieci 4G już w 2015 roku, zatem Indie już od jakiegoś czasu są ogromnym rynkiem. Przeskoczenie Stanów Zjednoczonych pod tym względem będzie dużym krokiem naprzód.

źródło: TheAndroidSoul

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - ferie z super cenami!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona