Indie nie zgadzają się na Google Street View 17

Indie nie zgadzają się na Google Street View

Indyjskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych odrzuciło prośbę Google o umieszczenie miast, obiektów turystycznych, i zdjęć terenu w aplikacji Street View.

Wydział bezpieczeństwa jest przekonany, że pozwolenie na wykonanie zdjęć umożliwiających rozglądanie się w 360 stopniach, oglądanie panoram i dokładne orientowanie się w rozkładzie ulic, byłoby zbyt dużym ryzykiem. Ministerstwo wyraziło opinię, że rozpoznanie fotograficzne było ważnym elementem, który pozwolił na zorganizowanie ataków terrorystycznych w Bombaju, w 2008 roku. Komórka rządowa podjęła taką decyzję po szczegółowej analizie przez agencję bezpieczeństwa oraz siły obronne, tłumacząc, że pokrycie Indii projektem Google Street View zagrażałoby bezpieczeństwu kraju.

Projekt ten jest szeroko rozpowszechniony i wykorzystywany w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i wielu krajach europejskich. Niektóre indyjskie lokacje można obejrzeć w Street View, na przykład Taj Mahal, Red Fort czy Qutub Minar. Dotychczasowa współpraca z Towarzystwem Archeologicznym w Indiach umożliwiła Google pozyskanie zdjęć różnych zabytków i miejsc o charakterze turystycznym. Firma z Mountain View chciała jednak rozszerzyć sesje zdjęciowe na całe Indie. Wychodzi na to, że przynajmniej na razie, nie zwiedzimy tego kraju w całości przez Street View.

 

źródło: tech.firstpost.com